Araştırmalara Göre Kahve İçmek Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Nottingham University tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre kahvenin kilo verme üzerinde önemli bir etkisi olduğu saptandı.

Kilo vererek ideal kilosuna ulaşmak isteyenlerin ilk başvurdukları diyetler olmakta. Diyet uygulayarak kilo verilebilir. Ancak bazı uygulamaları da diyetinize destekçi olarak hayatınıza dahil ederseniz kilo vermeniz daha da kolaylaşabilir. B uygulamalardan biri ise kahve içmektir.

Nottingham University tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre kahvenin kilo verme üzerinde önemli bir etkisi olduğu saptandı. Henüz tam olarak bulunmasa da kahvenin içeriğindeki bir maddenin vücuttaki kahverengi yağların hareketlenmesini sağlamakta ve böylelikle yağ yakımına katkıda bulunmaktadır. Vücudumuzda bildiğimiz yağlar beyazdır. Kahverengi yağlar ise şekeri ve yağı yakarak vücudumuzun ısı dengesini korur.

Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre ise sabahları içilen yağlar bahsedilen kahverengi yağların harekete geçmesine neden oluyor. Böylelikle daha çok yağın yakılmasına zemin hazırlanıyor. Bu durum aynı zamanda şeker yakımını dengeleyerek obezite ile daha kolay mücadele etme imkanı da sunuyor. Şu anda yapılan deney beş erkek ve dört kadın üzerinde gerçekleşmekte. Düşün bir denek sayısı üzerinde elde edilen veriler bu şekilde olması tespitin başlangıç seviyesinde olduğunu gösteriyor. Yine de sabahları düşük miktarlarda kahve tüketimi ile yağ yakımının hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın