Arı Sütü Nedir? Başlıca Faydaları Nelerdir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Son yıllarda adını sık sık duymaktayız arı sütü hakkında bir çok söylentiler mevcut fakat pek çok kış arı sütü ‘nün ne olduğunu bilmemektedir. Bu yazımda sütü nedir ve başlıca faydalarını sizlere açıklayacağım. İçeriğinde B1 , B2 , B5 ve B6 vitaminleri, bilumum şeker ve protein içermektedir. Vitamin açısından oldukça yeterli olduğu için bağışıklık sistemini ve bedeni güçlendirme etkisi vardır.

Arı Sütü Nedir?

İşçi arıların salgıladıkları maddeye denmekte 5-15 günlük işçi arıların kraliçe arıyı ve larvalarını beslemek için salgıladıkları bir maddedir. Kremsi-beyaz renkte, jel halinde akıcı kıvamda, Tadı ekşi ve kokusu keskin fenolik yapıda bir maddedir.

Arı Sütü ‘nün Başlıca Faydaları

Özellikle bağışıklık sistemine oldukça yararlı bir maddedir. Neredeyse vücudun her yerine faydalı olduğu söylenmekte gelişme çağındaki çocuklar için zihinsel gelişim ve büyümede oldukça etkilidir.

  • Kanser hastaları için destek amaçlı kullanılmaktadır. (bütün kanser hastalarına Allah acil şifa versin).
  • Sporcular için doğal doping kaynağıdır.
  • Saç dökülmesine iyi gelmekte.
  • Sivilce sorunlarına da iyi geldiği söylenmektedir.
  • Sırt ağrılarına iyi gelir.
  • Zindelik verir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler arı sütü kullanmaktalar. Büyük küçük herkesin kullandığı maddedir kısırlıktan antioksidan etkiye, bağışıklıktan gelişime, şekerden unutkanlığa kadar bir çok soruna destek olarak kullanılan arı sütü yanlış kullanıldığında yani aşırı doz alındığında tehlikeli olabiliyor.

Herhangi bir hastalığı olan mutlaka doktora danışarak kullanmalıdır 1 yaş altı çocukların kullanması tehlikeli kesinlikle 1 yaş altı çocuklardan uzak tutulmalıdır. Yanlış kullanıldığında zehirlenme ve alerji ye neden olmaktadır. Arı sütünün nasıl kullanıldığını ve size herhangi bir alerjiye neden olup olmadığını öğrenmeden kullanmayınız.

Yorum yapın