Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Birine aşık olduğunuzda, hareketleriniz ve davranışlarınız istemsiz olacaktır. Ne kadar belli etmemeye çalışsanız da, içinizde uçuşan kelebekler, davranışlarınıza yansıyarak sizi ele verecektir. Karşınızdaki kişiye aşık olduysanız, onu sürekli düşünürsünüz. Kimi zaman karnınıza saplanan sancılar, yemeden içmeden kesilmeler, aşık olmanın belirtileridir. Gerçek aşk bu şekilde tanımlanır. Eğer sizde de bu belirtiler varsa aşka doğru yelken açtınız demektir.

Aşkın tamamen kimyasal olduğu gerçeği kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalarda, aşık olan kişilerde mutluluk hormonunun fazla salgılandığı gerçeğini ortaya çıkartmıştır. Hatta, uyuşturucu etkisindeki bir melankoli hali oluşturduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden aşık olan kişiler, daha hırçın, öfkeli ve kıskançlık gibi duyguları yüksek seviyede yaşarlar. Aşık olmak beklide dünyadaki en masum duygulardan biridir. İlişkideki aşk, fiziksel ve ruhsal olarak değişim demektir. Sevmek insanoğlu için en güzel duygudur. Bunun için duygularınızı bastırmamalı ve ileriye taşımalısınız.

Aşkın Kural Tanımaz Bir Yapısı Vardır?

Aşk denilen olgu, kural tanımaz bir duygudur. Adrenalin duygusunun verdiği haz ile daha cazip hale gelerek, kural tanımaz bir hisle karşılaşırsınız. Aşk birden bire de oluşabilir. Veya aynı ortamda bulunduğunuz kişiye karşı, sonradan da oluşabilir. Aşkın nerde ne zaman geleceği belli olmaz. En doğru zamanı beklemek yerinde bir karar olacaktır.

Aşık olduğunu anlamanın basit yolları;

  • Kimi zaman dalarsın uzaklara, onu düşünürsün.
  • Arkadaş ortamındaysan eğer, Aşık mısın, daldın uzaklara derler.
  • Çalan müzikte, duyduğun kokuda onun hayali beliriverir.

Gerçek aşk, mutlu süren bir ilişkiyle devam ederek, yerini saygı ve sevgiye bırakır. Saygı ve sevginin olmadığı bir aşk ilişkisinde, bir süre sonra aşkın kimyası kaybolacağından, geriye kalanlar önemlidir. Aşk insan vücudunu ve ruhunu hasta eden, diğer yandan da bağımlılık yapan bir duygudur. Kimileri aşka inanmam der. Bunun nedeni de kimyasal bir duygu durumu olmasından kaynaklanmaktadır.

Yani geçici bir süre devam eder. Daha sonra aşk yerini sevgiye bırakarak, yoluna devam eder. Gerçek aşkı bulmak istiyorsanız kalbinizi karşı tarafa iyi niyetle açmanız gerekir.

Yorum yapın