Aşkın Kuralları Var Mıdır ve Nelerdir?

Mutlu bir beraberlik yaşamak birçok insanın en fazla istediği şeylerden bir tanesi olarak biliniyor. Lakin yapılan yanlışlıklardan sonra ne yazık ki aranılan aşkı bulmak çok zor bir hale gelebiliyor. Halbuki atılacak olan doğru adımlar ile birlikte insanlar onlara en uygun olan kişiler ile birlikte olmak yerine yalnızlığı tercih etmek zorunda kalabiliyorlar. Kaliteli bir ilişki ve tutkulu bir aşk için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmakta. Eğer ki ikili ilişkilerde ne yapmanız gerektiğini bilmenizin sonrasında artık hayatınız hiç olmadığı kadar mutlu bir hale gelecek.

Dinlemeyi Öğrenin

Aşk hayatı aslında insanlara bilmeleri gereken her şeyi onlara anlatmaktadır. İlişkinin içerisindeyken insanlara aslında ortaya çıkarttıkları durumu izleyebilirler ve neler hissettiklerini anlayabilirler. Bu aşamada dikkat edecekleri şey dinlemek olmalıdır. Dinleyince aslında neler hissedildiği ve neler hissedilmek istendiği de görülebilecektir.

Negatif Düşünceleri Ortadan Kaldırın

En ufak bir negatif düşünce, tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde ilerleyebilecek ve sonrasında da insanları ciddi anlamda kötü etkileyebilecektir. Eğer ki bir sorun varsa bunu karşınızdaki kişi ile doğru şekilde konuşmalı ve bunların çözümlerini bulmaya özen göstermelisiniz. Negatif düşüncelerin ortaya çıkmaya başladığı durumlarda öncelikli olarak sakin kalmalı ve bunların nedenleri belirlenmelidir.

Her Şeyi Konuşun

Normalde birbirlerine aşık olan insanların büyük bir kısmı sorunları görmezden gelmeyi tercih ederler. Çünkü o an yaşadıkları sorunlar sahip oldukları şeylerin önüne geçemeyecek kadar küçük görünür. Lakin gerçekte bu sorunların giderilememesi demek, ilerleyen dönemlerde birikerek çok daha büyük sorunların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Bunun yerine ortaya çıkan sorunları gidermek adına mutlaka ikili ilişkilerden her şeyin konuşulması ve bunlar için en doğru çözümlerin bulunması büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede artık hem kişilerin aşkları büyütecek hem de birbirlerini çok daha iyi bir şekilde tanımaya başlayacaklar.

Karşınızdakine Bağlı Kalın

Günümüzde yaşanılan en büyük sorunların başında güven gelmekte. Öyle ki en sarsılmaz denilen ilişkilerde bile bir anda ortaya çıkan bu sorun aşkın sona ermesine neden olabiliyor. Bu aşamada dikkat edilecek olan en önemli şey ise şaka yolu ile dahi olsa bu konuda herhangi bir olumsuz adım atılmamalıdır. Elinden geleni yapan çiftler, böylece birbirilerine ve ilişkilerine hiç olmadığı güvenmek ve onu kaybetmemek adına çalışmak olmalı. Bu sayede her zaman istedikleri mutlu ilişkiyi de kolaylıkla elde etmiş olacaklar.

İlk Önce Kendinizi Sevin

Mutlu bir aşk için her iki tarafın da mutlu olması gerekmekte. Bunlardan birinin dahi eksik olması demek, ilişkinin onlara mutluluk verememesi anlamına gelecektir. Kişiler kendilerini sevmeli ve ilk önce kendilerine değer vermelidir. Bunun sonrasında ise kendilerine ola güvenleri ile birlikte karşılarındaki kişilere de olması gereken değeri vermeye başlamış olacaklardır. Ve şu unutulmamalı, karşıdaki kişi ne kadar sevilirse sevilsin hiç fark etmez asla kişinin kendinden önemli olmayacaktır. Bu önem elde edilince artık karşıdaki kişiye de olması gerektiği değer verilmiş olacaktır.

Farklılıkları Kabullenmeyi Öğrenin

İnsanların yaptıkları en büyük hataların başında karşıdaki kişinin onunla aynı şeyleri düşünmek, aynı şeyleri yapmak zorunda olduğunu zannetmesi gelmekte. Halbuki sevilen insanın var olan bütün farklılıkları ile kabullenilmesi ve onu değiştirmeye çalışmamak gerekmektedir. Bu aşamada bilinecek olan şeylerden bir tanesi ise iki farklı kişinin birleşerek takımı oluşturmasıdır. İnsanlar karşılarındaki kişinin farklılıklarını kendilerinki ile birleştirdikleri zaman ortay hiç olmadığı kadar güzel bir ilişki çıkmış olur.

Yorum yapın