Aston Martin’in Dikiz Aynası Aynı Anda Üç Video Yayını Gösteriyor

Son birkaç yıldır, tüm şeritlerin otomobil üreticileri sürücüleri daha kolay hale getirmek için arabalarına entegre ediyor etraflarında neler olduğunu görmek için. Örneğin Nissan ve Cadillac, 2015’ten beri kamera tabanlı dikiz aynaları sundular. Ancak İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, klasik ayna için hala bir yer olduğunu düşünüyor.

Şirket önümüzdeki hafta CES’te üç kamerayı birleştiren hibrit bir dikiz aynasını gösterir. Tam Ekran Ayna (FDM) olarak adlandırılan şirket, birimi Michigan merkezli bir otomobil parçaları üreticisi olan Gentex Corporation’ın yardımıyla geliştirdi. Ünite aynı anda üç farklı video beslemesi yapabilir ve aynı anda arkanızda ve kör noktalarınızda ne olduğunu görmenizi sağlar.

İki yan kamera otomobilin dış aynalarına yerleştirilirken dikiz aynası tavana monte edilir. Arızalanırlarsa veya sert hava koşullarından geçiyorsanız, ekranı otomatik karartmalı ayna olarak kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz şey buysa, ayna ve kamera görünümlerinin bir kombinasyonunu göstermek için üniteyi değiştirmek de mümkündür. Bir başka şık özellik, konumunu ayarladığınızda ünitenin harici video kameralardan üç video akışını otomatik olarak değiştirmesidir.

İki şirket, bir Aston Martin DBS içindeki Tam Ekran Aynasının bir prototipini göstermeyi planlıyor. superleggera. Otomobil üreticisi, teknolojiyi üretim araçlarına sunmayı planladığında söylemese de, 2020 DBS GT Zagato içindeki ünitenin tek bir kamera varyantını entegre etti.

Yorum yapın