Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Tehlikeli Midir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Bir çok insanın hayret ile baktığı konulardan biri olan astral seyahat nedir? Nasıl yapılır? Tehlikeli midir? Tüm bu bilgileri bulabileceğiniz yazımız çok ilginç bilgiler içermektedir. Öncelikli olarak dilerseniz astral seyahatin ne olduğunu söyleyelim.

Astral seyahat tam olarak gerçekliği kanıtlanmamış, ruhun bedenden ayrılarak yaptığı, bilinçli ya da bilinçsiz gezilere denir. Öyleki ruh bedeni terk eder ve beşinci boyuta ulaşır. Bu işleve astral seyahat denirken hakkında bir çok araştırma yapılmıştır.

Astal seyahat yaparken bilinç açık olur ve ruh bedenini yatar bir vaziyette görür. Bilinçaltı tüm olanları ve ruhun yaşadıklarını belleğine kaydeder. Uyku sırasında gerçekleşen bu olay en az beş dakika en fazla ise 2 saat civarında olup biter.

Zamanında bu konu hakkında en detaylı araştırma yapan kişi Robert Monroe olmuştur. Bu adamın araştırmaları Amerika’ya ilham vermiş ve onun adına bir araştırma merkezi kurulmuştur. Bu araştırma üssünde astral seyahat hakkında bir çok inceleme yapılmış ve varlığını kesin olarak kanıtlama işine girilmiştir. Bu konuda çok daha ilginç yöntemler var ve bunları kısa kısa vereceğiz.

Astral seyahatin çok stresli ve yorucu bir günün sonunda çekilen uyku ile birlikte olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak çok rahat bir uyku sırasında da gerçekleştiği edinilen son bilgilerdendir. Ruh bedenden göbeğin üst tarafından kafaya doğru giderek ayrılır ve bilinç açık bir şekilde gezinir. Bu sırada ruhun bilinci açık olduğu için korku duygusuna kapılabilir. Bu durum kendi bedenini yatarken gördüğünden kaynaklanır ve ani olarak kişi uyanır. Olay bu şekilde gerçekleşirse kişi bunun bir astral seyahat olduğunu anlayamaz ve rüya olarak yorumlar. Düşme veya uçma gibi durumları rüyasında gördüğünü sanır ve böyle bir şeyin başına gelmiş olduğunu aklının ucuna dahi getirmez.

Astral seyahat konusunda bir çok örnek vardır ve bu örneklerler den en ilginç olanı yazımızın devamında yer almaktadır.

Amerika’da bir genç gireceği sınav için endişe duyuyormuş ve strese kapılıyormuş. Çünkü bu sınav onun için çok önemliymiş ve huzursuz bir şekilde yatağa girmiş. Uykuya daldıktan sonra sınavda sorulacak soruların saklandığı odada bulmuş kendini bir anda. Soruları almış ve incelemiş. Ertesi gün uyandığında bir çok kişiye sınav sorularını söylemiş ancak kimse ona inanmamış. Sınav günü bu sorular karşılarına gelmiş ve herkes şok olmuş.

Peki astral seyahat yapmak için gerekli olan teknikler hangileridir? Bunun için bilindik bir yol var mıdır? Astral seyahat nasıl yapılır? İşte bu soruların cevapları…

Öncelikle yatağınızın çok rahat olması ve uyumanız için de çok sessiz bir ortamın bulunması olmazsa olmazdır. Gerekli olanlar sadece bunlar da değildir. Sizi uyku ile uyanıklık arasında bırakabilecek bir tablo ya da bir resim karşınızda bulunmalıdır. Buna bakar bakışlarınızı yoğunlaştırmalı ve sanki hipnotize olurmuşçasına bakışlarınızı sürdürmelisiniz. Bu aşamada gerçek anlamda bir astral seyahat yapabilmek için söylemeniz gereken bazı cümleler vardır. Onlar; ‘Göğsümün üst tarafı ve göz kapaklarım ağırlaşıyor. Bütün bedenim kontrolsüz bir şekilde ağırlaşıyor.’ demelisiniz. Bunu en az 5 defa tekrarlamanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir şey ise bu cümleleri söylerken gözlerinizin kapalı olması gerektiğidir. Bundan sonra gözlerinizi açın ve olduğunuz pozisyon dahilinde tek bir kılınızı bile kıpırdatmayın. Böylece astral seyahat için hazır olmuş olursunuz.

Bir diğer teknik ise uygulama aşamasıdır. Bu aşama için yukarıda anlattığımız gibi ortamın sessiz ve rahat olması gerekmektedir. Bu ortam sağlandıktan sonra astral seyahatte gitmek istediğiniz yeri belirlemelisiniz. Daha sonra gözlerinizi kapatmalı ve hissettiğiniz karanlığa konsantre olmalısınız. Bu esnada sanki ruhunuzun bedeninizden sökülüp alındığını ve hareket ettiğini düşünün. Bu düşünceye kendinizi verin. Eğer başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirseniz vücudunuzun çıtırdayıp kulaklarınızın çınladığını hissedebilirsiniz. Kalbiniz hiç olmadığı kadar hızlanacaktır. Bu oluşumlardan korkmanız demek astral seyahati gerçekleştiremeyeceğiniz demektir. O yüzden korkmamanız gerekmektedir zira hiç bir korkulacak tarafı yoktur. Doğal bir durumdur.

Astral seyahatin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlattık. Sizler de denemeye kalkacaksınız ancak tehlikeli olup olmadığını merak ediyorsunuz. Astral seyahat tehlikeli midir?

Astral seyahat günümüze kadar bir çok kişi tarafından denenmiş bir şeydir ve hiç bir tehlikeli tarafı görülmemiştir. Bazı kişiler sizlere ölüm ile karşı karşıya kalabileceğinizi söyleyebilir ancak bu tutumlar tamamen yanlıştır. Öyle ki astral seyahat korkulacak ya da tehlikeli olabilecek bir durumdan çok güven verici bir şeydir. Astral seyahat durumunda ölüm imkansızdır çünkü gümüş kordonu denen şey yatağınıza bağlıdır. Bu durum sadece sizde çok hızlı çarpamaya başlayan kalbe, ani iniş çıkışlar gösteren kan basıncına neden olacaktır. Ayrıca astral seyahat gizli tansiyon ya da kronik hastalarda problem oluşturabilir. Bu nedenle böyle kişilerin denememesi önerilir.

Yorum yapın