Asus Physx P1 Fizik Kartı

ASUS PhysX P1 fizik kartı oyunlardaki nesnelerin gerçekçi bir şekilde görünmesini ve hareket etmesini sağlıyor. Asus PhysX P1 fizik kartı ile oyunlardaki gerçeklik kuralları yeniden yazılacak.

Oyunlardaki patlama sahneleri, su sıçramaları, rüzgar etkisi ile hareket eden kıyafetler gibi pek çok ayrıntıyı artık gerçek hayattaki hızı ve kalitesi ile pc oyunlarında izlemek mümkün.

Asus PhysX P1, PCI arabirimi üzerinden sisteme bağlanıyor. Bu sayede kartı hem AGP, hem de PCI Express grafik arabirimine sahip olan sistemlerde kullanabilmeniz mümkün oluyor.

Kartta hesaplanmış ve hesaplanmamış sahnelerin saklanması için 128 MB kapasitesinde bellek var. Bellekler GDDR3 tipinde seçilmiş ve 733 MHz çalışma frekansına sahip. Bu sayede istenilen veriler kısa zamanda belleklerden alınabiliyor ve işlenmiş veriler de kısa bir zamanda belleklere gönderilebiliyor.

Kart üzerindeki işlemci Aegia PhysX ise 130 nm üretim teknolojisiyle üretilmiş ve 125 milyon transistörü içerisinde saklıyor. Şu an için fazla uygulama tarafından desteklenmese de fizik kartlarının yakın bir zamanda oyuncuların vazgeçilmezi olacağı kesin.

Yorum yapın