Asus Zenfone 6

Asus Zenfone 5 ve arkasından çıkardığı bir üst model olan Zenfone 6 adlı akıllı telefonlarının aralarında büyük farklar var diyemesekte küçükte olsa farklar bulunmakta. İlk olarak daha büyük bir ekrana sahip olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Zenfone 5 5.0 inçlik bir ekrana sahip iken Zenfone 6 6 inç bir ekrana sahip. Zenfone 6 adı da ekran büyüklüğünden gelmekte. Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle karşımaza gelen Zenfone 6 arka kısımında açılabilir bir bölüm bulundurmakta. Bu kısımda sim girişleri ve hafıza kartı girişi bulunmakta. Arka kapağa sahip olmayan ZenFone 6’da batarya çıkarılmamakta.

İnceleme

Bir alt modeli ile karşılaştırıdığımızda ram ve kamera kalitesi aynı. Yani 2 gb ram boyutu ve 8 mp arka, 2 mp ön kamerası var.3300 mAh gücünde sağlam bir bataryaya sahiptir. Sürekli kullanımda full şarj ile 7-8 saat arasında bir süre kullanılmakta. Genelde problem çıkaran bir akıllı telefon değil. Fiyat olarak ucuz olmasının sebebi ise Asus markasının akıllı telefon piyasasına uzun bir ardan sonra tekrar giriş yapması olabilir.

Servise götürülecek problemler yaratmıyor. Tabi her telefon için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Arayüz olarak oldukça basit Android tabanlı bir sistem kullanmakta. Android 4.3 ile satın almak mümkün oluyor. Aldıktan sonra ise bu Android sürümünü bir üst seviye olan 4.4 sürümüne yükseltebilirsiniz. Bu güncellemeden sonra Zenfone 6 daha bir akıcı kullanıma sahipolacaktır.

Asus Zenfone 6 Teknik Özellikleri

• 6.0 inç HD (720×1280) IPS Ekran
• 166.9 x 84.3 x 9.9 mm boyutlarında ve 196 gram ağırlığında
• 8 MP Led Flaş destekli Arka Kamera, 2 MP Ön Kamera
• 2 GB Ram, 16 GB artırılabilir Hafıza (64 GB’a kadar SD Kart destekli)
• Intel Atom Z2560 Çift Çekirdekli 1.6 GHz İşlemci
• Android 4.3 (Jelly Bean) + ZenUI
• 3300 mAh Değiştirilemeyen Batarya

Yorum yapın