Bacakları İnceltme Yöntemleri

Sürekli oturmak ve hareketsiz kalmak bacaklarda genişlemelere ve olumsuz etkilere sebep olur bu özellikle, kadınlarda daha çok kendini belli eden fiziksel bir bozukluktur. Bunun nedeni oturduğunuzda bacaklarınızda azalan kan akışının kasları yeterince besleyememesi ve kasların kendini bırakmasıdır. Tüm bunların sonucunda kalçalar kalınlaşır ve selülitler oluşur. Günde birkaç dakikanızı ayırarak tüm bu sorunlardan bacaklarınızı arındırabilirsiniz.

Zemine uzanın ve ellerinizi avuçlarınız seminde olacak şekilde gövdenizin yanına koyun, bacaklarınız düz olsun ve asla kırmayın, parmak uçlarınız ise dümdüz olarak karşıyı göstermelidir.

Bu işlemin ardından sol ayağınızı kaldırın ve parmaklarınızla tavanda daire çiziyormuş gibi hareketler çizin bu işlemi diğer ayağınıza da uygulayın ve 15 kez tekrar edin.

Zeminde dik durun ve ellerinizi belinize atın. Sağ ayağınızı ileri doğru atın, sol dizinizi kırın ve çömelme hareketi yapın ardından ayaklarınızı tekrar birleştirin ve ter bacak için tekrar yağın bu işlemleri de 15 kez tekrarlamakta fayda var.

Zeminde dik durun, ellerinizi kalçalarınızın üzerine atın ve sandalyeye oturur hareketi yapın dizlerinizi kırın kalçalarınızı yere yaklaştırın baldırlar yere paralel olmalıdır. Biraz zorlanın ve kalkın bu işlemi 15 defa tekrarlamakta fayda var.

Bir sandalyeden destek alarak, tıpkı bir balerin gibi parmaklarınızın ucuna doğru kalkın ve biraz zorlanınca tekrar zemine inin ardından tekrar bu işlemleri yapın 15 defa bu işlemleri yapmanızda fayda var.

Yorum yapın