Backlink Nedir? Dünya’nın En Geniş Ücretsiz Backlink Kaynağı Nedir?

Seo çalışmasının bazı temel taşları vardır bu taşlardan en önemlisi de backlink almaktır. Bizler de uzun zamandır düşündüğümüz herkese faydası olacağına inandığımız geniş çaplı bir çalışma yapmak istedik ve şuan bu hizmeti sizlere ücretsiz bir şekilde sunuyoruz. Backlink ne kadar etkili bir seo tekniği olsa da sitenize zarar verebilecek en önemli unsur yine backlink çalışmasıdır. Bu yüzden sizden ricamız biraz uzun da olsa sitenizin sağlığı açısından backlink alımı hakkında vereceğimiz bilgilendirmeleri okuyarak çalışmalarınızı devam ettiriniz.

Backlink dediğimiz kavram kısaca, siteniz için farklı sitelerden almış olduğunuz linklere denilmektedir. Backlink çeşitleri, resim, anchor text link, çıplak URL gibi farklı olarak adlandırılır ve çalışmaları yapılır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Backlink konusunda en çok sorulan sorulardan birisi de ne zaman almaya başlamalıyım. Bu konuda bizim bizzat yaptığımız şeyi söylemek gerekirse biz siteleri açıp tüm iç seo ayarlarını yaptıktan sonra özellikle çıplak link dediğimiz çalışmalara hemen başlıyoruz. Bu çalışmaları özellikle forum, firma rehberi ve benzeri sitelerden alarak yapıyoruz.

Anahtar Kelime Kullanımı: Özellikle bazı site sahipleri bir anahtar kelimeye yüzlerce link alımı yaparak sitelerini zor durumda bırakabilmektedir. Bunu kesinlikle önermiyoruz. Bizim bu konuda çalışmamız şu şekilde olmaktadır. Örnek kelimemiz seo uzmanı ise bir makale de seo uzmanı kelimesine link alırken diğer makalemizde en iyi seo uzmanı kelimesine alıyoruz. Kelimelerinizi alt ve yakın başlıklara dökerseniz daha fazla verim alırsınız ve özellikle belirtmeliyiz ki hep aynı sayfaya çalışma yapmayın. Kategori sistemi kullanıyorsanız bazı kelimeleri kategori üzerine alın, o kategori ne kadar güçlü olursa eklediğiniz yazılarında önemi o kadar çok artar.

Linkleri Çeşitlendirin: Bugün backlink alabileceğiniz kaynaklar oldukça fazla. Bu yüzden sadece tanıtım yazısından backlink almaya çalışmayınız. Forum sitelerini, firma rehberi sitelerini, resim, video ve benzeri siteleri de kullanın. Ayrıca şunu da söyleyelim her kayıt olduğunuz yere tıklanabilir link değil de birkaç yer de tıklanma yapılmayacak şekilde linklerinizi ekleyin.

Doğal Backlink Alma Yolları Nelerdir ?

Doğal backlink dediğimiz olay, farklı sitelerden sizin sitenizden bahsedilmesidir. Peki, insanlar neden sizin sitenizden bahsetsin ki? Bu şekilde düşündüğümüz de o zaman kendi doğal backlinklerimizi kendimiz oluşturmalıyız. Bunu yaparken de forum sitelerine farklı isimlerle kayıt olun, hep aynı konuları değil farklı konuları paylaşarak kaynak link verin, anahtar kelimenize link vermeyin. Aynı şekilde sözlük tanıtımlarında da bunu yapın ve diğer platformlar da.

Yorum yapın