Balayı Çiftleri İçin Otel Nasıl Seçilmelidir?

Evleneceğiniz zaman her çift düğünün kendine özel ve en güzeli olmasını arzu eder. O gün büyüleyici bir gündür. Fotoğraf çekimleri ardından düğünün yapılacağı yere gidip göz kamaştırıcı gelinlik ve damatlıkla büyüleyici bir düğün eşliğinde dünya evine girmek çiftlerin en büyük idealidir. Nişan seçimi, kına seçimi, düğün seçimi, nikâh organizasyonları hepsi özel ve eşsiz olsun diye çırpınır dururuz. Peki ya balayı? Balayı çiftleri için otel nasıl seçilmelidir?

Balayınızı Zehir Etmelerine İzin Vermeyiniz

Hayatınızda bir kere bu güzel ana şahit olmak için her anınızı güzel yaşamak için ileride geçmişe dönüp baktığınızda muhteşem anılar hatırlamak için balayınızı da çok önceden planlamanız gerekmektedir. Örneğin, nasıl ki düğün mekânları özellikle yaz aylarına denk geliyorsa 5 ya da 6 ay öncesinden yer bulmada sorun yaşanmaya başlar. Çünkü herkes yaz düğünü yapmak ister. Tıpkı önceden tarih alınması gerektiği gibi balayı işlemlerinde de bu geçerlidir. Güzel bir balayı için daha ucuz fırsatlardan daha iyi imkânlara yararlanmak adına 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır. Gelelim otel seçimine…

Balayı çiftleri için otel nasıl seçilmelidir? Balayı çiftleri genellikle ilk tatillerine gidecekleri için her şeyin mükemmel bir şekilde planlanması gerekmektedir. Örneğin günümüzde sıklıkla tercih edilen balayı otelleri onlar için idealdir. Eğer istediğiniz bölgede bir balayı oteli yoksa aile otelleri de tercih edilebilir. Aile otellerinde çok çocuklu ya da çok gürültülü yerler balayı çiftlerine uygun değildir. Onlar evliliklerinin ilk günlerini romantizm dolu bir şekilde kutlamayı hak ederler. Bu nedenle romantik akşam yemeği organizasyonlarının yapılabileceği, eğlenmeyi sevenler için eğlence mekânlarının ve gençlerin bulunduğu oteller tercih edilmelidir.

Evliliğinizin ilk gününden çocuk sesleri ve ağıtlarıyla havuz keyfinizin kâbusa dönmesini istemezsiniz. Bu nedenle seçimi çok dikkatli yapmalı, ilgili otellerle bizzat görüşmelisiniz.

Yorum yapın