Balık Burcu (Pisces) Özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

Balık, güneş sistemimizin uzak gezegenlerinden olan Neptün’ün temsilcisidir. Su grubunda yer alır ve dişi temellidir. Canlılığı ve enerjiyi temsil eder, hayal gücünün burcudur. Balıklar başkalarına karşı ilgi göstermeye bayılırlar. Anaçtırlar ve şefkat tüm hücrelerine işlemiştir. Hatta öyledir ki, balıklar çoğu zaman kendilerini küçümser ve başkarını fazlasıyla önemser. Bu, balıkların kendilerine güven probleminden ileri gelebileceği gibi, saf şefkatlerinden de kaynaklanıyor olabilir. Yine de üstesinden gelinmesi gereken bir problemdir. Bir balık mutlaka kendine güvenmeli ve hayattaki rolünü önemsemelidir. Boğa, yengeç ve oğlakla iyi anlaştıklarını söylemek gerekir. Uygun eş olarak seçilebilirler.

  • Uğurlu Gün: Perşembe
  • Uğurlu Taş : Akvamaren
  • Uğurlu Renkler : Mavi ve Yeşil
  • Uğurlu Çiçek : Zambak
  • Uğurlu Kokular : Zambak ve Limon Çiçeği

Sindirim rahatsızlıklarıyla sıklıkla karşılaşılabilir. Belli bir zamandan sonra balıkların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Aynı şekilde ne içtiklerine de dikkat etmeleri gerekiyor, çünkü balıklar burçlar arasında alkole en meyilli burçlardandır. Alkolizm problemiyle karşı karşıya kalabilirler.

Hayalgücü gerektiren yazarlık veya sanatın herhangi bir dalında ciddi anlamda bir başarı kazanabilir. Yine tüccarlık gibi gerekli beceriler gerektiren bir meslekte de bir hayli yaratıcı olabilirler. Din adamlığı da balıklar arasında sıklıkla görülür.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLER

Keyifli yaşamayı sever. Huzur olan her yerde kendini evinde gibi hisseder. Tabi en huzurlu olduğu yer kendi evidir. Balığın istekleri aslında hiç bitmez. Kafasının içerisinde sürekli yeni hayaller ve fikirler dolaşıp durur. Her şeyi hayata geçirmek konusunda çok başarılı değildir. Zaten bir balığın kafasından geçenleri hayata geçirmeye ömrü yetmez. O kadar çok düşünüp duruyordur. Bu hayatta önüne çıkan bir engel olarak görülebilir. Kişiliğinde esneklik yaratan bu durum onu kolay kırılır bir hale getirmiştir. Bu da sonuç olarak bir zayıflık göstergesidir. Balıkların bu nedenle duygularına kolay kolay teslim olmaması gerekir. Çünkü böylesi durumlarda karşısına onu kullanmak isteyebilecek birileri çıkabilir. İyi niyetli balık ise karşısındakinin kötü niyetini farketmez. Balık zorluklar karşısında kabuğuna, kendi hayal dünyasına çekilir. Bu nedenle onu asla ürkütüp korkutmamak gerekir.

Erkek Balık

Oldukça hassastırlar. Gerçekten de tüm burçlar arasında hislerine yenik düşebilen ve çoğu zaman hisleri tarafından esir alınabilen bir burç varsa, o da balıktan başkası değildir. Erkek balıkların kafası çok çabuk karışır. Bir fikre ölümüne tutunurken, aniden o fikirden vazgeçip başka bir fikrin üzerine atlayabilirler. Bu ikilik hayatlarında büyük bir problemdir. Kolay karar veremek gibi bir huyu vardır. Yine de karşısındakini memnun etmekten çok hoşlanır. Eğer huzurlu, sakin bir hata geçirmek ve karşınızda duygusal, hisli bir erkek olmasını istiyorsanız, seçmeniz gereken kişi balık erkeğidir.

Dişi Balık

Balık kadını cazibelidir ve hayatta cazibesini kullanmayı da iyi bilir. Tipik balık özelliklerinden çift karakterlilik onda da vardır. Bugün ak dediğine yarın kara diyebilir. Kolay karar veremez. Ayrıca, elde edilmesi en zor kadınlardandır. Aşka değer vermiyor, işine odaklı biri gibi gözükebilir ama aslında balık kadını çalışmaktan hoşlanmaz. Evde geçireceği huzurlu ve keyifli zamanlar onun için daha önemlidir.

Yükselen Balık

Duygusal ve hislidirler. Bu özellikle yalnızca kendileri için değil, başkarının duygu ve hislerini de anlamaları için verilmiş gibidir. Yükseleni balık olan birine gidip açılırsanız, size duygusal iniş çıkışlarınızın hepsini tek tek analiz ederek açıklayacaktır. Bazen kendisini istemediği olayların, durumların içerisinde bulabilir. Bu durum insanların isteklerini kıramamasından kaynaklanır. Yükselen balığın mutlaka “hayır” demesini öğrenmesi gerekiyor. Elbette kibar bir şekilde.

Yorum yapın