Balık Kokusu Nasıl Gider?

Canınız balık çekti yemek istiyorsunuz fakat balığı pişirirken kokusu yüzünden balık yemekten vazgeçiyorsunuz değil mi bende bazen oluyor.

Ben balığı çok sevdiğim için kokusu beni balık yemekten vazgeçiremiyor tabi eskisi gibi pekte koku olmuyor.

Balık kokusu eve sinmemesi için balığı balkonda temizleyip, balkonda pişiriyorum en etkili yöntem bu yoksa ne yaparsanız yapın kokuyu tamamen yok edemezsiniz ancak sadece azaltırsınız.

Aşağıda bazı önerilerde bulunduk bu öneriler işin uzmanları tarafından denenmiş yöntemlerdir dedim ya benim evimin balkonu müsait olduğu için balkonda yapıyorum balkonu müsait olmayan kişilerde kokuyu en aza indirmek için bu yöntemleri uygulayabilirler.

Size tavsiyem balık yemekten vazgeçmeyin kokusu yüzünden yemeyen kişiler var uzmanlar haftada 2 kere balık yenmesi gerektiğini özelliklede çocuklara yedirilmesi gerektiğini söylemekteler.

Elinizdeki Balık Kokusu Nasıl Gider?

Balık yedikten sonra elinizi iyice yıkayın sonra taze limonu elinize sıkın iyice ovalayın limon elinizdeki balık kokusunu giderecektir.

Balık Kokusunu Evden Gidermek İçin Bunları Yapabilirsiniz.

  • Tavadaki kızgın yağın içerisine 4-5 dilim limon koyabilirsiniz.
  • Izgaradaki balıkların arasına defne yaprağı yerleştirebilirsiniz.
  • Kızartma yağının içine birkaç dal maydanoz atmanız etkili olacaktır.
  • Balık kızarttıktan sonra mutfakta bir tencere içine su koyun, suyun içerisinde biraz sirke veya limon suyunu kaynatın hazırladığınız karışım kokuyu azaltacaktır.

Bu işlemler sayesin de şiddetli balık kokusu hafifleyecek artık kokudan rahatsız olmayacaksınız.

Yorum yapın