Banyo Tasarımına Renk Katmanın Yolları

Nötr tonlar, banyo için popüler renklerdir ancak bu tasarıma renk eklemenin kötü olacağı anlamına gelmez. Böyle küçük bir alana renk eklemek size riskli gelebilir öyle ki tam tersi durum söz konusu.

Boya bir alana renk katmanın en basit ve en uygun fiyatlı yoludur. Önce istediğiniz bölgeyi seçip banyonun geri kalan yerlerinin renk düzenine göre bir renk seçmenizi öneririz. Banyo dolabı veya ayna çerçevesi başlangıç için iyi bir seçenek olabilir.

Renkli Duvar

Tüm banyoyu baştan aşağı boyamak zevkinize uygun değilse, sadece bir alanı boyamayı denetin. Duş kabini içi veya lavabonun bulunduğu yeri farklı bir renk ile boyayarak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Renkli Döşeme

Döşeme söz konusu olduğunda banyonun tamamını aynı renkte bir fayans ile döşemek iyi olmaz. Bütün alanı aynı karolarla kaplama günleri eskidendi. Modern banyolarda odak noktasına dikkat çekmek için farklı renklerde fayanslar kullanılıyor.

Renkli Havlular Kullanın

Bir klozete renk eklemek istiyorsanız; tepeye ya da tavana renk eklersiniz. Klozet kapağını seçtiğiniz renge boyayabilirsiniz. Daha fazla renk için seçtiğiniz aynı renk ile raf yüzeylerini boyayabilirsiniz.

Havlu renk ekleme söz konusu olduğunda akla gelebilecek en kolay yoldur. Aklınıza gelebilecek her renkte farklı farklı havlular kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman banyodan çıkarabilirsiniz.

Zemin Kaplamalarına Odaklan

Bir banyo halısı veya paspası alana renk katmak için en iyi seçeneklerden. Üstelik büyük ve küvetli banyolar için oldukça kullanışlı oluyorlar. Gerçekten uyumu yakalamak istiyorsanız renk tonlarını alanın geri kalan yerleriyle uyumlu bir renk seçin.

Dekoru Unutma

Banyoda dekorasyon yapmaya birçok insan gerek duymasa da haftanın önemli bir bölümünü orada geçirdiğimizi unutmamız gerekiyor. Günün yorgunluğunu atarken keyif alacağımız bir banyo yapmak bizim elimizde.

İyi yerleştirilmiş dekorasyon ürünleri bu mekanın havasını değiştirecektir. Tasarımınızı tamamlamak için mumlar, sepetler, bitkiler ve dekoratif vitrinler kullanabilirsiniz.

Yorum yapın