Barkod Sistemi İle Ürün Yerleştirme

Mağazalarda ürün yerleştirme çok önemlidir. Barkod sistemi bize çok kapsamlı bir ürün bilgisi sunmaktadır. Bu sayede gelecekte yapacağımız planları daha sağlıklı bir şekilde yapar ve tahminlerimizdeki doğruluk payı artar. Aynı zamanda da ürünlerin mağaza içerisinde yerleşiminde bize kolaylık sağlar. Bu sayede de müşterilerin rağbet gösterdiği ürünler mağaza içerisinde ön plana çıkar.

Mağazalarda bulunan ürünleri doğru bir şekilde raflara ayırmak gerekir. Göze çarpan bölgelerde çok satabilecek ürünler konulursa daha fazla gelir elde edilir. Bu da ancak ürünlerin satış bilgileri ile elde edilir. Süpermarketlerde bulunan ürün sayısının da fazla olmasından dolayı barkod sistemi büyük öncelik ve kolaylık sağlar.

Aynı zamanda kütüphanelerde ve kitapçılarda da bu oldukça önemlidir. Çok rağbet gören kitapların kolay ulaşılabilir yerde olması hem alıcı hem de çalışan için büyük kolaylık sağlar. İş gücü kaybını önler ve verimliliğin artmasını sağlar.

Saydığımız bu etmenler barkod okuyucuları önemli bir konuma getirmiştir. Maliyetinin az olması ile de ayrı bir üstünlüğü bulunmaktadır.

Yorum yapın