Baş Dönmesi; Vertigo Nedir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Günümüzde oldukça yaygın rahatsızlıklardan birisi haline gelen iç kulak iltihabına bağlı baş dönmeleridir baş dönmesi sonucunda mide bulantısı gibi denge bozukluğu gibi belirtiler ortaya çıkar bu da vertigo hastalığına işarettir.

Vertigo bir çeşit iç kulak iltihabına bağlı baş dönmesi ve denge bozukluğu ortaya çıkar. Vertigo kelimesi Latince dönmek demektir isminden de belli olduğu gibi baş dönmesi rahatsızlığı olarak tanımlanır. Meydana gelen baş dönmesi oldukça kuvvetlidir hastalığın ilerlemiş kişiler de baş dönmesiyle mide bulantısı olur. Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır ilaç veya serum tedavisi uygulanır tabi tedavi doktor kontrolünde uygulanmaktadır sık sık baş dönmesi yaşıyor ve mide bulantınızda var ise kesinlikle doktora başvurmalısınız erken teşhis çok önemlidir.

İç kulak iltihabı sonucu ortaya çıkar bu nedenle de baş dönmesi ve denge bozukluğu meydana gelir doktora giden hastaların genelde şikayeti kulağımdan sesler geliyor diye söylemlerde bulunurlar. Her hastalıkta olduğu gibi tedavi için erken teşhis bu hastalıkta da çok önemlidir baş dönmeniz varsa kesinlikle doktora gidin muayene olun derim.

Yorum yapın