Basic Attention Token Nedir? Nasıl Kazanılır?

Basic Attention Token, Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Kısa adı BAT olan bu para birimi, Mozilla ve Netscape kurucularından biri olan Brendan Eich tarafından çıkarılmıştır. Dijital reklamcılık alanında kullanıcının isteğini karşılamak ve büyük firmaların reklam için aldığı komisyon ücretlerine yeni bir soluk getirmek amacıyla piyasaya sürülen BAT, diğer kripto para birimlerinden oldukça farklıdır.

BAT sayesinde reklam veren firmalar ile reklamları gören kullanıcılar birlikte kazanç elde etmektedir. Her iki tarafın da kazançlı çıktığı bu sistem, şimdiye kadar kimsenin değiştirmediği dijital reklamcılığı değiştirmeyi amaçlamıştır.

BAT’ın kullanılabileceği tek yer, şimdilik Brave internet tarayıcısı olmaktadır. Brave Browser, BAT’ın üreticisi olan firma tarafından çıkarılmıştır. Diğer internet tarayıcılarında kullanılması sık sık gündeme gelse de üretici firma tarafından kesin bir açıklama bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra edinilen bilgilere göre en kısa sürede diğer internet tarayıcıları ile birlikte çalışmak için de uğraşılmaktadır.

Basic Attention Token Avantajları Nelerdir?

BAT, reklam veren kişilerin reklamlarını istediği kitleye yönlendirerek daha verimli bir reklam sistemi oluşturmaktadır. Reklam gelirlerinin eşit dağıtılmasını da sağlayan BAT, yayıncı sitelerde gerek duyulmayan reklamların çıkmasını da engeller. Yukarıda belirtilen ifadeler, reklam veren kişi veya firmalara yönelik avantajlardı. Şimdi ise, kullanıcıya ne gibi avantajları var onları anlatacağız. Kullanıcı BAT sayesinde, ilgi alanı dışında olan hiçbir reklamı görmek zorunda değildir. Ayrıca izlediği videolardan da BAT aracılığıyla para kazanır.

Basic Attention Token Madenciliği Yapılır Mı?

Birçok kripto paranın çeşitli yollarla madenciliği yapılmakta ve kullanıcılar madencilik yaparak o kripto paraya sahip olmaktadır. Çoğu kripto para için bu durum geçerli olduğundan dolayı, BAT madenciliğinin yapılıp yapılmadığı da herkes tarafından merak edilmektedir.BAT için maalesef madencilik geçerli değildir. Çünkü; BAT sadece piyasaya süren firma tarafından üretilir ve firmanın bu kripto parayı kullanıcılarıyla buluşturmak için kullandığı internet tarayıcısı aracılığıyla edinilebilir. Buna ek olarak birçok kripto para alım – satım işlemi yapan borsalardan Basic Attention Token alabilir ya da satabilirsiniz.

Basic Attention Token Nasıl Kazanılır?

BAT Token kazanmak isteyen bir kişinin, “Brave Browser” internet tarayıcısı kullanması gerekir. Brave Browser, kullanıcıların ne tür yerlerde vakit geçirdiğine, en çok hangi içerikleri aradığına bakmaktadır. Brave Browser ile BAT Token kazandırma işleminde, diğer internet tarayıcılarında olduğu gibi herhangi bir aracı bulunmaz. Bu sayede hem kullanıcının hem de reklam veren firmanın kazancı artmaktadır.

Şimdi Brave browser indirerek hemen basic attention token kazanabilirsiniz. Brave browser nedir diye merak ediyorsanız sizin için 2 yazımız daha bulunuyor.

Yorum yapın