Basur (Hemoroid) Hastalığı Nedir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Basur (Hemoroid): Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Basur hastalığı genelde insanların çoğunda görülmektedir iç basur ve dış basur olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu hastalık çok rahatsız eden bir hastalıktır yeme, iç meye dikkat edilmesi gereklidir. Basur(Hemoroid) hastalığına yakalanan kişiler doktorunun verdiği önerilere dikkat etmelidir. Eğer dikkat edilmezse hastalık daha da çekilmez bir hal alır. Ameliyatla bu hastalıktan kurtulabilirsiniz ama öncelik de yapmanız gereken doktor tedavisidir.

Ameliyat gerekiyorsa doktorunuz size yön gösterecektir. Yasaklanan yiyecekleri ve içecekleri kesinlikle tüketmemeliyiz. Basur hastalığı hakkında sizlere detaylı bir şekilde yazı hazırladık okumanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın ki sağlığımızı korumak bizim elimizde sağlığımıza dikkat edelim. Basur hastalığına yakalanan kişiler mutlaka doktorunuzun tavsiyelerinden başka bir şey yapmayınız. Bazı insanlar bu hastalığı çeken kişilere akıl vermektedir şunu yap geçer veya bunu yap geçer diye sakın kendi başınıza bir şey yapmayın önce doktora başvurun muayene olun sonra doktor kontrolünde tedaviye başlayın.

Yorum yapın