Bavul Hazırlama İpuçları

Tatil öncesi veya kısa süreliğine gidilebilecek iş seyahatleri için bavul hazırlamanın bazı ipuçları bulunmaktadır. Eğer birkaç günlüğüne bir iş seyahatine çıkacaksanız, öncelikle gideceğiniz bölgenin hava durumu hakkında araştırma yapmalısınız. Hava durumu hakkında bilgi aldıktan sonra, mevsime uygun alınacakları bavula ekleyebilirsiniz.

Bavul hazırlamadan önce bir liste oluşturursanız, eksik veya unuttuğunuz bir şey olmayacaktır. İçiniz rahat bir şekilde bavulunuzu hazırlamış olursunuz. İki üç günlük bir seyahat için kabin boy bavul yeterli olacaktır. Böylece taşıma ve yer kaplama konusunda da sorun oluşmayacaktır. Kabin boy bir bavul küçük gibi görünse de, bazı püf noktaları uyguladıktan sonra, sorunsuzca eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Büyük bavullara ve yer kaplamalara gerek kalmadan, seyahatinizi rahat geçirebilirsiniz.

Bavul Hazırlamadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bavul hazırlarken tatil veya iş seyahati fark etmeksizin, bazı pratik yolları kullanarak, büyük bavullara gerek kalmadan, bavul hazırlayabilirsiniz. Bavul hazırlamaya başlamadan önce, şampuan, krem, parfüm, cilt losyonları ve diş macunu gibi kişisel bakım ürünlerinin 100mm’nin altındaki kaplarda hazırlanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Havaalanlarında 100mm üzeri sıvılar sorun oluşturabilmektedir. Ayrıca büyük şişeleri taşımaya gerek kalmadan, kalacağınız süre kadar ürününüzü ayarlamanız gerekmektedir. Hazırlanan kişisel bakım ürünleri buzdolabı poşetine konularak, kişisel bakım çantasına konulursa, patlama ve akma gibi sorun ortaya çıkmayacaktır. Kolye veya özel takılarınızın birbirine karışmaması için, her takı ayrı şekilde streç filme sarılarak çantaya eklenir.

Kabin Bavula Çok Sayıda Eşyayı Sığdırmanın Püf Noktaları

Bavula kıyafet yerleştirme yöntemini bilirseniz, çok sayıda her türlü eşyanızı rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

İlk olarak, kot pantolonu yarısı içerde, yarısı dışarıda kalacak şekilde yerleştiriyoruz. Diğer pantolonunuzu da artı şeklini oluşturacak şekilde aynı hizada yerleştiriyoruz.

Elbise veya etek koymak isterseniz, yine aynı şekilde açık vaziyette yarısı dışarıda kalacak şekilde bavula yerleştirilir. Daha sonra her bir parça içe gelecek şekilde sırayla katlanır. İç içe geçmiş kıyafetleriniz yer kaplamadan yerleştirilmiş olur. Diğer makyaj malzemesi ve kişisel eşya çantaları da, çantanın diğer bölümüne yerleştirilir. İnce tişörtleriniz varsa, rulo halinde bavula yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde çok sayıda eşyayı bavulunuza rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

Yorum yapın