Bayanlar Makyaj Öncesi Cilt Bakımı Önemli

Makyaja Başlamadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

İyi bir makyaj için makyaj öncesi yapmanız gerekenler çok önemli makyaja başlamadan önce yapacağınız en önemlisi yüz temizliğidir cildinizi suyla iyice yıkamalısınız aksi takdirde makyaj kalıntıları cildinize zarar verir, yapacağınız makyajda kalıcı ve güzel olmaz. Aşırı makyaj yapımı cildinizin tahriş olmasına neden olur aşırıya kaçmadan yaparsanız akşam yatmadan önce temizliğini de yaparsanız cildinizin zarar görmesini önlemiş olursunuz. Kullanacağınız malzemeler kaliteli olmalıdır.

Evet Makyaj Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Kısaca Öğrenelim

Makyaja başlamadan önce cilt temizliği önemli cilt temizliği yapılmadan yapılan makyaj güzel bir görünüm sağlamaz yaptığınız emekler boşa gider kötü görünümde kar kalır. İlk yapacağınız cilt iyice yıkanmalı makyaj kalıntıları kalmamalı cildi iyice temizlediğimizden emin olduktan sonra yüze nemlendirici sürülmeli cildi kuru olanlar yağ oranı yüksek nemlendirici kullanmalı nemlendiriciyi yüze uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekleyelim. Dişleri fırçalayalım diş fırçasıyla dudakları hafifçe fırçalayalım bu sayede dudaklar daha dolgun görünüme sahip olacak.

Dudaklara nemlendirici uygulanırsa sürülen dudak boyası veyahut parlatıcı daha hoş duracaktır. Makyaja başlamadan önce göz kapaklarına far bazı uygulayın bu sayede farın uzun süre kalması sağlanır. Makyajın hoş durması için yüzdeki kirlerin kapatılması için kapatıcı yardımıyla parmak ile kirli alanlara iyice yedirilmelidir kapatıcı tonu cilt tonuna göre ayarlanmalıdır.

Yorum yapın