Bazı Devlet Gelir Vergisi Olmayan Devletler!

50 eyalette yaşayan bireyler ve işletmeler federal gelir vergisi ödemekle birlikte, 41 eyalette ikamet edenler de devlet gelir vergisi ödemektedir. Alaska, Florida, Nevada, Güney Dakota, Texas, Washington ve Wyoming’de yedi devletten hiç bir devlet vergisi yok.

Buna ek olarak, New Hampshire ve Tennessee eyaletleri, yalnızca finansal yatırımlardan elde ettikleri vatandaşların faiz ve temettü gelirine vergi öderler.

Devlet gelir vergisi, genellikle, mükellefin yıllık federal gelir vergisi beyannamesinde raporlanan vergiye tabi gelir veya düzeltilmiş brüt gelir temel alınarak hesaplanır.

Orada Yaşamak Her Zaman Daha Ucuz Değil

Bir devletin bir gelir vergisi bulunmaması, mutlaka, sakinlerinin, bir gelir vergisi olan devlet sakinlerine göre daha az vergi ödemesi anlamına gelmez. Bütün devletlerin gelir üretmesi gerekir ve yalnızca gelir vergisi, satış vergisi, emlak vergisi, lisans vergileri, yakıt vergileri ve mülk ve miras vergileri gibi çeşitli vergiler yoluyla yaparlar . Devlet gelir vergisi olmadan devletlerde, daha yüksek satış, mülk ve diğer çeşitli vergiler, bir devletin gelir vergisi yıllık maliyetini aşabilir.

Örneğin, Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire ve Oregon dışındaki tüm ülkeler halihazırda satış vergisi almaktadır. Çoğu eyalette gıda, giyim ve reçeteyle satılan ilaçlar satış vergisinden muaftır.

Devletlerin yanı sıra; şehirler, ilçeler, okul bölgeleri ve diğer yargı alanları emlak ve satış vergileri empoze eder. Elektrik ve su gibi kendi araçlarını satmayan şehirler için bu vergiler ana gelir kaynağını temsil eder.

Yine de, 2006 ve 2007 yıllarında, gelir vergisi olmaksızın Alaska, Florida, Nevada, Güney Dakota, Teksas, Washington ve Wyoming olmak üzere yedi ülke , ulusun net nüfus artışı yönünde liderlik ettiğini belirtti .

Bununla birlikte, partizan Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi, bir devletin gelir vergilerinin, insanların sonunda orada yaşamaya karar verdikleri konusunda çok az etkisi olduğunu bildirdi.

Bu Devletler, Gelir Vergisi Olmadan Nasil Alinir?

Gelir vergisinden elde edilen gelir olmadan, bu devletler hükümetin temel işlevleri için nasıl ödeme yapar? Basit: vatandaşları yemek yiyor, kıyafetler giyiyor, sigara içiyor, alkol içiyor ve benzinlerini arabalarına pompalıyor. Bunların hepsi ve daha fazla malın çoğu eyalet tarafından vergilendirilir. Gelir vergisi olan devletler bile, gelir vergisi oranlarını düşürmek için mal ve hizmetleri vergiya tabi tutma eğilimindedir. Gelir vergisi bulunmayan ülkelerde, satış vergileri ve araç kayıt ücretleri gibi diğer ücretler, gelir vergisi olan devletlerden daha yüksek olma eğilimindedir.

Örneğin, sadece yatırım gelirinin vergilendirildiği Tennessee, Amerika’da en yüksek satış vergisine sahiptir. Bağımsız ve iki taraflı Vergi Vakfı’na göre, yerel satış vergileri ile birleştiğinde, Tennessee’nin% 7’lik devlet satış vergisi, kombine etkili bir satış vergisi oranı% 9.45 ile sonuçlanır . Bu, turist yüklü Hawaii’de toplam satış vergisi oranının iki katından fazla.

Washington’da benzin fiyatları genelde benzin vergisinden ötürü ülkedeki en yüksek seviyededir. Göre ABD Enerji Bilgi İdaresi , Washington’un gaz vergisi, galon başına 37,5 cent, ülkede beşinci en yüksektir.

Texas ve Nevada’nın gelir dışı devletlerinde de ortalama satış vergileri çok yüksektir ve Tax Foundation’a göre Texas aynı zamanda ortalama emlak vergisinden daha yüksek oranlara sahiptir.

Ve Böylece, Bazilari Için Daha Yüksek Yaşam Masrafları

Bu fazladan vergiler gelir dışı vergi ülkelerinin bir bölümünde yaşamanın maliyetinin ortalamanın üzerinde olmasına neden olur. Bölgesel Ekonomik Rekabetçilik Merkezi olan Florida, Güney Dakota, Washington ve New Hampshire’daki tüm veriler, gelir vergisi ile birlikte çoğu eyalette yaşamanın medyan maliyetlerinden daha yüksektir.

Yani alt satırda, gelir vergisi olmayan bir eyalette yaşamanın gerçekten daha ucuz olup olmadığını söyleyecek yeterli somut kanıtın bulunmamasıdır.

Yorum yapın