Beat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Eğer iyi bir hayal gücünüz ve iyi bir müzik kulağınız varsa bu iş sizin için çok iyi bir iştir. Üzerinden çokça para kazanabilirsiniz. Alıcılar sizden beatlerinizi satın alıp kendi YouTube kanallarına koyabilirler. Buradan izlenme başına para alabilirler. Veya sizden alıp daha büyük yerlerde satabilirler. Yani bir bakımdan beat ticareti de denebilir.

Hangi Programları Kullanacağım?

1) Logic Pro X

Bu yazılımı macOS bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Birçok özellik ile birlikte size profesyonel bir deneyim sunuyor.

2) Cubase

MacOS ve Windows bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bir programdır. Bazı filmlerin müzikleri bu platformda yapılmıştır. Şu anda en güncel özellikleriyle kullanabilirsiniz fakat sürekli olarak yeni güncellemelerle gelişmektedir.

3) FL Studio

Prodüktörlerin beat yaparken en fazla kullandığı programdır. Uygulamanın kendine özel uzantısı ile birlikte birçok işinizi halledebilirsiniz. Diğer programlara göre daha sade bir yapıda olması da işlerinizi kolaylaştıracaktır.

4)Ableton Live

Bu program diğer programlara göre daha estetik bir yapıdadır. Bu yazılım DJ‘ler tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama için kendinizi çok geliştirmiş ve bu yöntemle para kazanmış olmanız gerekir. Çünkü bu uygulama ülkemizde 4000 Türk Lirası gibi bir fiyatla satışta bulunmaktadır.

Beat Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Daha önceden yapılmış beatlere benzememelidir. Değişik ve benzeri olmazsa daha çok alıcı bulur. Eğer diğer beatlerden pek bir farkı olmazsa hem daha az paraya satılır hem de alıcı bulma ihtimaliniz çok düşüktür.

Beatlerinizi kısa tutmayın. Eğer beatlerinizin süresini uzun tutarsanız alacak kişi istediği yeri kesip kullanabilir. Böylece beatlerinizin satın alınma ihtimali artar. İnsanlar sevdiği yerleri kullanabilir.

Beatlerinizi satarken veya sıfırdan isteğe göre yaparken para kazanmak için çok ucuza veya çok kazanmak için çok pahalıya satmayın. İnsanlar pahalı olursa almaz. Ucuz olursa da siz emeğinizin karşılığını alamazsınız. Çok çalışmış fakat az para almış olursunuz.

Beatlerinizi özen gösterip hazırlayın. Aksi takdirde birisi sizin kötü yaptığınızı paylaşırsa artık müşteri bulamazsınız veya çok zorlaşır. Her zaman en iyisini yaparak daha hızlı para kazanmaya çalışın.

Yorum yapın