Bilgisayar Oyunlarının Faydaları

Hepimiz biliriz ki, bilgisayar bağımlılığı kötü bir şey. Aşırı derecesi tabii ki de zararlı olabilir. Annelerimiz ve Babalarımız bunu hep böyle bilirler. Bilgisayarın farklı bir alt kategorisi oyunların, faydalı olduğundan bahsedeceğim. Oyunları da bilgisayar gibi kötü bir şey zannedenler aslında çok büyük yanılıyor. Hemen başlayalım.

Bilgisayar oyunları; yarış, şans gibi faktörlerin yanında belirsiz bir sonuç, bu sonuca götüren alternatif çözümler, sorun problemin yapılandırılması ve işbirliği yapma gibi problem çözmek için var olan bir çok özelliğini içerir.

En güçlü özelliği ise saldırganlık yani enerjiyi boşaltmak için birebirdir. Artık biliyoruz ki, oyunları yapan firmalar yabancı olduklarından İngilizce vb. dilleri daha iyi anlayarak ve daha iyi dinleyerek yabancı dil seviyesi geliştirir.

Hayatta karşılaşacak problemleri hızlı çözme, beyin gücünü daha düzgün kullanma gibi fonksiyonlar oyunlarda mevcuttur. Ayrıca psiko-motor gibi kasların gelişiminde önemli rol oynar. Bunlar yararlı olanlarıydı zararlı yanına gelelim

Zararlı yani sadece ve sadece bağımlılık yapar ve sizi bilgisayarın başından kaldırmaz.

Herkesin yanlış olarak bildiği bilgisayar ve oyunların aslında bir beyin gücünün ve hayalin artırdığını öğrendik. Artık birisi zararlı dediğinde bunları gösterebiliriz. Bunları ABD’de yaşayan uzmanlar tarafından analizler sonucu söylenmektedir ve yazılmaktadır.

Yorum yapın