Bilgisayarda Olmazsa Olmaz 10 Uygulama Nedir?

Tarayıcı Seçimi

Aslında Tarayıcı seçimi konusunda sizlere kesinlikle bunu seçmelisiniz diyemem çünkü günümüzde bir çok tarayıcı bulunmakta. Bunlar içersin de en popüleri Google Chrome .

Rar-Zip Programı

Tarayıcımızı seçtik en önemli programların başında gelen bir dosya sıkıştırma programı olan Win-Rar programını indirmemiz gerekir bu program bir çok uzantıyı açmakta en başta’da zip ve rar uzantıları gelmekte. Benim için en önemlisi ise İSO dosya uzantısını dahi açması bunu için farklı bir program kurup bilgisayarımızı yavaşlatmaya ve ya depolama alanımızı doldurmaya gerek yok.

Driver Booster

Driver Booster benim için bir bilgisayar kurulumunda olmazsa olmazlardan birisi. Günümüz de Windows 10 güncel sürümlerini kurduğumuz da aslında driverların çoğu kurulu şekilde gelmekte. Fakat önemli bileşenler mesela ekran kartı güncellemeleri vs. manuel olarak bizler yapmalıyız. Bizlerin hangi driver güncellemesi gerekir gibi zaman harcamamız gereken güncellemeleri Driver Booster yapıyor.

Sizlere önerim bu programı işiniz bitikten sonra kaldırabilirsiniz fakat en azından Ayda bir kere güncellemeleri kontrol etmelisiniz.

Virüs Programı

Virüs programları genelde insanların bilgisayarları yavaşladığında veya virüs şüphesi duyduklarında kullandıkları programlardır. Bu çok yanlış bir davranıştır, zararlı bir eylem virüs programı varken tespit etmesi daha kolaydır. Eğer bunu yapmaz iseniz ilerde saatlerinizi virüs temizlemek ile geçirebilir veya format atmanız gerekir.

Virüs Programı için sizlere önerebileceğimiz program Avast! Free Antivirus kendi kullanmış olduğum bir virüs programıdır kendisi.

Ccleaner

Bilgisayarımız da kurmuş olduğumuz uygulamalar, internet tarayıcı geçmişi vb. bir çok eylem biz görmesek de arka planda bir klasörde toplanabiliyor. Bu dosyaları bulup temizleme işlemlerini bizler yapabiliriz fakat bunu yerine bu işlemi daha hızlı ve daha kesin sonuçlar ile yapan CCleaner kesinlikle indirmelisiniz.Sadece dosya silmek veya tarayıcı geçmişi temizlemek ile de kalmıyor kayıt defteri daha düzenleyebiliyor.

Ms Office

Microsoft Office programlarını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Gerek metin araçları, gerek sunum hazırlama gerekse tablolar oluşturma ve daha bir çok programı içerisinde barındıran çok kapsamlı bir program. Fakat ücretli bir uygulama bunu biliyoruz sizlere önerim çok uygun fiyatlara Microsoft Office key satın alabilirsiniz.

Vlc Player

Media player olarak çok kapsamlı ve içerisinde bir çok uzantılı media oynatıcısı olan VLC Player en gerekli programlar arasında bizler için yer almaktadır.

 Internet Download Manager (Idm)

İndirme hızınızı artıracak ve gerektiğinde duraklatıp devam edebileceğiniz Youtube veya Film sitelerinden Mp4 olarak videoları indirebileceğiniz bir uygulamadır.

Adobe Acrobat Reader

PDF Dosyalarınızı okumanız konusunda sizlere yardımcı bir uygulama uygulamanın bir çok özelliği bulunmaktadır.

Revo Uninstaller

Son olarak sizlere Revo Uninstaller’ı tanıtmak isterim bildiğiniz gibi bir program sildiğimiz de aslında tam anlamıyla tüm dosyaları silemiyoruz, programlar bilgisayarımıza tekrar yükleme durumuna karşın dosyalar bırakıyor bunları kendimiz manuel olarak silebiliriz. Fakat Revo Uninstaller bizlerin yerine tüm dosyaları silip her ihtimale karşın Sistem Geri Yükleme alanı oluşturuyor.

Yorum yapın