Bilim Kurgu Dizileri Hafta Sonunuzu Keyifli Hale Getirecek

The 100 – Bilim Kurgu

The 100, 2014 yılında çıkan ABD yapımı film bir çok bilim kurgu dizi severleri sevindirmişti. Oyuncuları ise Eliza Taylor, Paige Turco, Bob Marley.

Kısaca filmi özetlemek gerekirse:

Nükleer bir savaş sonrası dünya yok oldu ama insanlar yaşamak için uzaya çıkmak zorunda kaldılar. Bir sorunları vardı uzay gemisinde insanlar git gide kalabalık olmaya başlıyordu, bu soruna bir çözüm bulmaları gerekti. Çözümleri ise 97 yıl sonra 100 genci dünyaya geri gönderdiler, yaşanılır bir yer mi? diye.

11.22.63 – Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

16.22.63, 2016 yılında Bridget Carpenter yönetmenliğiyle bir çok diziyi geride bıraktılar. ABD yapımı olan 16.22.63 bir çok kişi büyüleyici bir biçimde etkiledi, dizi en büyük özelliği ise 1 günde bitirilebilmesiydi. Oyuncular ise James Franco, Sarah Gadon, Cherry Jones.

Kısaca filmi özetlemek gerekirse:

Bir lisede İngilizce öğretmenliği yapan Jake Epping, Bir restoranda otururken işletmenin sahibi Jake kimsenin bilemeyeceği bir şeyden bahsetti. Restoranın deposunda geçmişe giden bir kapı vardı, Jake Epping görevi ise sadece John F. Kennedy suikasttan kurtarmaya çalışmaktı fakat karşısına hayatının aşkı çıkacak.

Dark 2017 – Dram, Gerilim

Dark, bilim kurgu severlere beyin orgazmı yaşatacak bir dizi tadında. Dark’ın yönetmenliği yaptığı Baran bo Odar, Jantje Friese Bilim kurgu dizileri taş çıkaracak bir yapıtla herkesin karşısına çıktılar. Netflix’in bir numaralı dizilerden biri olduğunu diyebilmekteyiz. Oyuncular ise Louis Hofmann, Maja Schöne, Lisa Vicari.

Kısaca filmi özetlemek gerekirse:

Kaybolan bir çocuk ve bir yanıt arayan ümitsiz dört aile. Aramalar sonucunda ortaya çıkan gerçekler ve sırlar dolu gerçeklerle yüz yüzeler. Küçük bir kasabada yaşayan insanların kaderi değişmekte ve gerçek yüzleri ortaya çıkmakta.

Yorum yapın