Binance Ceo’su Changpeng Zhao “Bitcoin Dolardan Daha İyi Bir Para Birimi”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, fiyat tahmini yapmadığını belirterek, Bitcoin fiyatının 10 milyon dolara yükseleceğini düşündüğünü fakat bu seviyeler ulaşıp, ulaşmayacağı bilgisinin bir tahminden ibaret olduğunu söyledi.

Changpeng Zhao, WazirX gibi kuruluşlarla Hindistan’daki faaliyetlerini hızlandırırken, ülkede krito para ile ilgili olası yasaklamalar hakkında ” krito paraları kullanan taraftarlar kullanmaya devam etmeyi sürdürdükçe, kripto para takas aracı olarak devam edecektir” sözlerini söyledi.

Bitcoin, 10 milyon dolar gibi sayılara çıkarsa bile şaşırmam!

Bitcoin, yine son günlerin rekorunu kırdı. Cumartesi günü 61.788 dolara çıkan Bitcoin hakkında konuşan CEO “Yüz bin dolar, 1 milyon dolar hatta 10 milyon dolar gibi sayılara çıkan Bitcoin beni şaşırtmaz. Ama bu süreç öngörülemezdir, bu seviyelere çıkılır mı çıkılmaz mı bilinmez.” Dedi.

Binance CEO’su, Business Today’in yaptığı haberin içerine göre, Bitcoin’in dünya nüfusunun %1’ine hitap ettiğini dile getirdi. Bu yayılma yüzdeki arttıkça fiyatında bunla orantılı olarak artacağını düşünüyor.

Bitcoin, Yeni Nesil Bir Para Birimi

Zhao; Bitcoin’i Amerikan Dolarından daha iyi bir para birimi şeklinde nitelendirip ayrıca Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini dile getiriyor. Fakat Hindistan gibi BTC ile yapılan yasa dışı ödemeleri öne sürerek, Bitcoin kullanımının kısıtlanması gerektiğini düşünüyor. Bu konu hakkında düşüncelerini belirten Zhao ” İnsanların Amerikan dolarıyla suç işlemesi, doları illegal yapmıyor. Devlet yetkililerin Bitcoin’i kısıtlamak istemesi, yeni arabalar çıkmışken alışkanlık ettiğiniz at arabalarını bırakamamaya benziyor. Neden kendi at arabanızı hızlandırıp, iyileştirip, ucuzlatmıyorsunuz? Ülkenizde kripto parayı bir risk olarak görüyorsanız, kendi geleneksel finans sektörünüzü daha ucuza ve daha iyi hizmet ile müşterilerine sunabilirsiniz.”

Yorum yapın