Bir Bakışta: Samsung Galaxy Tab S6 İnceleme

Samsung, yeni Galaxy Tab S6 ile ayrıca Apple’ın iPad’leriyle keza de Microsoft’un Surface bilgisayarlarıyla rekabet etmeyi hedefliyor. Üst seviye bir akıllı telefon gibi tasarlanan bu tablet kesinlikle çok yönlüdür, ama bu büyük rakipleri alt etmek için gerekenlere sahip mi?

Tasarım Ve Özellikler

Galaxy Tab S6 geliyor 2.560 × 1.660 çözünürlüğe sahip 10.5 inç süper AMOLED ekran ile donatılmıştır. Bu, Microsoft’un Surface Pro 6 ve en son Apple iPad Pro ile kabaca eşdeğer parlaklık getiren toplam 287 PPI verir.

Qualcomm’un Snapdragon 855 SoC’si buradaki itici güçtür tablet, Samsung Galaxy S10 ile eşit performans sağlıyor. Dahası tablet hem 6GB RAM ve 128GB depolama alanı ile birlikte geliyor ve bu da ileri teknoloji modelde 8GB RAM ve 256GB depolama alanına yükseltiliyor. Bütün Galaxy Tab S6 tabletlerde Wi-Fi bulunur, ancak belirtilen modellerde keza LTE destekli dahili bir hücresel anten bulunur.

Tablet, Samsung’un S Pen’i ile birlikte geliyor. el yazısı notları ve tabletteki görüntüleri sıralamak için. Samsung, tableti geçici bir dizüstü bilgisayar olarak kullanmanızı sağlayacak 179 dolarlık bir klavye kılıfı da satıyor. Tablet ayrıca şirketin daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar arayüzünü taklit etmeye çalışan “DeX Modu” olarak adlandırdığı özel bir yazılım moduna sahiptir, oysa sorunlu gibi görünmektedir. Kardeş sitemiz PCMag bu tabletlerden birini test etti ve DeX Modunun yanlış ve kesin olmayan olduğunu bildirdi.

Sonuç

Samsung, Galaxy Tab S6’yı 599 dolardan başlayarak satıyor, oysa benziyor en iyi kaçınılması gereken bir çözüm. İPad Pro ve Microsoft’un Surface Pro 6’sından daha ucuz olsa da, tabletin kullanımını tatsız bir deneyim haline getiriyor. Hem, Apple’ın 2019 10.2 inç iPad’i de dahil olmak üzere 329 $ ‘a kadar düşük fiyata satan birkaç düşük maliyetli alternatif var.

Yorum yapın