Birleşik Devletlerin’in Eyaleti Gettysburg’taki En Gizemli Olaylar!

Turistler ve hayalet avcıları esrarengiz görüntülerle fotoğrafları çınlattı, düzinelerce büyüleyici EVP kaydı yapılmış ve en ilgi çekici ve etkileyici hayalet videoları orada bulundu.

İşte Gettysburg’da ki en gizemli olan yerlerden bazıları.

Farnswort House’da Ki Gezgin Yorumları

Amerika’da en pervasız hanlar deniliyor. 1810’da inşa edilen bu tuğla yapının, birkaç Sivil Savaş dönemi hayaletlerinin yaşadığı yer olduğu söylenir; birçok kişi hem personel hem de konuklar garip gidişatları kanıtlayabilirler.

Otel konukları açık bir nedenden ötürü gecenin bir saatinde yataklarının sarsıldığını veya sarsıldığını bildirmiştir. Diğerleri, hanede yürümekte olan figürleri gördüklerini iddia etti ve hatta kapıların bir temas olmadan hareket ettiklerini söylediler.

Little Round Top’ta Ki Yaşlı Adam

İç Savaş savaşları birçok sinema filminin konusu olmuştur, ancak en iyi ve en hareketli olanı 1993’ün Gettysburg’u idi . Çoğu filmin gerçek savaş alanındaki yerinde yapıldığı filmde, katılımcılardan bazıları açıklanamayan bir karşılaşma yaşıyordu. Film, askerlik yapmak için çok fazla ekstra malzemeye gerek duyduğu için, Birlik ve Konfederasyon ordularını canlandırmak için yeniden üreticiler tuttu.

Bir gün filmin bir arası sırasında, ekstraların birçoğu Little Round Top’ta dinleniyordu ve güneşin batışına hayran kaldılar. Onlara, kirli ve kavurucu Union üniforması giydikleri ve kükürtlü barut kokan olarak nitelendirdikleri, yaşlı bir adam tarafından yaklaşıldılar. Onlarla, yedek mermi çekirdeklerini geçerken savaşın ne kadar öfkeli olduğunu ve ardından yoluna devam ettiğini anlattı.

Başlangıçta ekstralar üretim şirketinin bir parçası olduğuna inanıyordu, ama akılları, ona verdiği cephaneye yakından baktığında değişti. Film için böyle sahne vermekten sorumlu kişiye mermi çektirdiler ve ondan gelmediklerini söyledi. Garip yaşlı adamın mühimmatının o dönemin orijinal tüfek atışları olduğu ortaya çıkıyor.

Şeytanın Mağarası

Devil’s Den olarak bilinen Gettysburg savaş alanının bir bölümünde büyük, belirgin bir kaya çıkıntısı var. Burada turistlerce yıllar boyu hayaletler görülmüştür. En tanınmışlarından biri, savaşa katılan Teksas’taki bez etiket biriminin tanımına uyan, bordür rengi bir gömlek ve disket giymiş yalınayak bir adamınki . Bu ruhu biraraya getirenler, hep aynı şeyi söylediğini bildiriyor: “Aradığın şey orada, Erik Dönemi’ne işaret ediyor.” Daha sonra havada kaybolur.

Fantom Cerrahisi

Gettysburg’un hayallerindeki en önde gelen otoritelerden ve yazarlardan biri olan Mark Nesbitt , bölgenin en korkunç deneyimlerinden biriyle ilgilidir. Gettysburg Koleji’ndeki Pensilvanya Hall, birçok iç savaş döneminde hayalet karşılaşmalarının yapıldığı bir yerdi, ancak belki de hiçbiri iki kolej yöneticisinin bir gece gördüklerini karşılaştırabilir.

Yüz yıl önce, bina şiddetli savaşın yaralılarının çoğunda bir saha hastanesi olarak kullanılmıştı. Fakat bir gece, iki yönetici dördüncü kattan asansöre binerken, uzun zaman önceki kabus akıllarına geldi.

Açıklanamayan bir şekilde, asansör birinci katı geçti ve bodrum katına devam etti. Kapılar açıldığında, yöneticiler gözlerine pek inanamıyorlardı. Depolama alanı olarak bildikleri yerin yerine hastanenin bir manzarası geldi: Ölen ve ölmekte olan adamlar yerde yatıyordu. Kanla kapatılan doktorlar ve emirler kaotik bir şekilde acele ediyordu, hayatlarını kurtarmak için umutsuzca çabalamaya çalışıyordu. Korkunç görüntüden hiçbir ses çıkmadı, ancak her iki yönetici de bunu açıkça gördü.

Dehşete kapıldıklarında, asansörü kapılarını kapatmak için çılgınca itiyorlardı.

Kapılar kapandığında, askerlerden birisi yukarı baktı ve doğrudan onları gördü; yüzünde yalvarıcı bir ifade ile göründüklerini söyledi.

Sach Köprüsü

1854’te inşa edilen ve başlangıçta Sauck’un Köprüsü olarak bilinen bu 100 fit’lik alan, savaş alanından çok uzak olmayan bir dere üzerinde de hayalet karşılaşmaların’ın payına sahiptir.

Bir grup paranormal araştırmacı, ilginç fotoğraflar veya kayıtlar alıp alamayacaklarını görmek için Sach’in Köprüsü’ne çıktı. Oradayken havada tuhaf bir sis doldu ve grup tarladaki ışıkları gördü.

Daha sonra, atlar ve top ateşleri, 20 dakika boyunca süren sesler duydular. Son toğ ateş ederken sis yükseldi.

Grup köprüden çıktı, ancak yedi kişi o gece daha fazla şey yaşayabileceğini düşünerek geri döndü.

Deneyim daha da korkunç; Gölge insanlarının uğramış olduklarını gördüler ve erkeklerin sesini duydular. Hıçkırtı ve savaş sesleri duyduklarında sonunda gitti.

Savaş Çığlıkları

Gettysburg’da yaşayanların çoğu, kulak veya EVP kaydı ile o korkunç savaşın yankılarını, acı ve ölüm hayallerindeki haykırışlarını duyuyor olabilirler.

İnsanlar, savaş atmosferinin seslerini ve çığlık atan adamları duyuyorlar.

Yorum yapın