Blackberry Ve Iphone Özelliklerinin Karşılaştırılması

Iphone daha çok tasarımıyla ön plandadır,blackberry ise fanksiyonel özellikleri ile ön plandadır.Yani Iphone biraz daha kişisel özelliklere hitap ederken, blackberry daha çok ofis dışında olan iş adamlarına hitap eder ve iş telefonu olarak kullanılabilir.Blackberry tam bir konforlu geniş bir aile arabası Iphone’da bir ferrari dir diye biliriz.

Video ve müzik özellikleri artık Blackberry’de de var ama IPhone’da bu özellikler daha yüksek.Eğer iTunes kullanıcısı iseniz, hele hele Ipod-ITouch kültürünüz varsa IPhone çıkabileceğin en üst noktasındadır. Telefon özellikleri ikisinde de çok iyi telefon, IPhone’un yan özellikleri o kadar seçenek sunuyor ki bazen sanki bilgisayar kullanıyor zannede bilirsiniz.Blackberry’nin rehber özellikleri ve mesajdan numarayı aramaya geçişler gibi özellikleri gerçekten gelişmiş.

Iphone aslında internet konusunda daha iyi diyebiliriz,ancak Blacberry mesaj ve e-posta yazmak için mükemmel diyebiliriz.Birde şöyle bir konu var bunu sizlerle paylaşma gereksinimi duydum Iphone tam dokunmatik olduğu için belli bir süre sonra dokun matikten sıkılabiliriz faka yeni blackberryler için hem dokunmatik hemde normal tuşlar olduğu için bana daha kullanışlı geliyor.

Yorum yapın