Blackberry’den Yeni Akıllı Telefon!

Bildiğiniz gibi akıllı telefon sektöründe BlackBerry markası oldukça geride kaldı, bu açığı kapatmak için çalışmalara geçtiğimiz yıl başlayan BlackBerry, geçtiğimiz aylarda tasarladığı düşük maliyetli akıllı telefonu Z3 ile biraz kendini toparlayabilmişti.

BlackBerry telefonların klavye ile ün kazandığını göz önüne alacak olursak akıllı telefon sektöründe BlackBerry en başından kaybetmiş oldu, çünkü günümüzde yeni nesil hiçbir telefonda tuş bulunmamakta (açma kapama ve ses tuşları hariç). Yine de çalışmalarını durdurmayan BlackBerry yeni telefonunu duyurdu.

BlackBerry Passport adındaki büyük telefonunu piyasaya duyurdu, 4.5 inç kare ekrana sahip bu telefonda da klavye bulunmakta. Telefonun neredeyse bir tablet büyüklüğünde ve geniş olduğunu söylemeden geçmeyelim, ve neredeyse dikdörtgen değil de kare gibi gözüküyor.

Hem dokunmatik ekrana hem de klavyeye sahip bu telefon hakkında resmi bilgiler açıklanmadı, ekranı 1440×1440 çözünürlükte kare şeklinde ve telefona dikkatlice bakıldığında klavyeli bir tablete benziyor. Bu boyutlarda bir telefonun hangi tüketici bölümüne hitap edebileceğini bilmiyoruz. Günümüzde telefonların her geçen gün daha da büyüdüğü doğru fakat artık telefonlarda klavye kullanmayı bile unuttuk gibi, ufak dokunuşlarla mesaj veya e-posta yazmak daha kolay geliyor.

BlackBerry Passport cihazı için kendinden emin bir şekilde tanıtım gerçekleştirecek, henüz telefonun performans özellikleri hakkında bir bilgi verilmedi, tanıtım tarihide tam olarak kesinleşmiş değil. Gelişmeler ve BlackBerry Passport hakkındaki haberler için takipte kalın.

Yorum yapın