Blogger Nedir?Kolayca Web Siteniz Olsun!

Artık site kurmak çok kolay.Ücretsiz şekilde site kurabilirsiniz. Blogger ile site nasıl kurulur avantajları nedir? dezavantajları neler? gelin yazımızda anlatalım!

Blogger, google ‘ın bizlere sunmuş olduğu bir hizmettir. Ücretsiz şekilde binlerce tema ile neredeyse istediğiniz her siteyi yapabilirsiniz.Yaptıklarınızı yazacağınız bir blog olabilir yada film dizi incelemelerinizi yayınladığınız site de olabilir.Olay tamamen hayal gücünüze bağlı.

Blogger’da Site Nasıl Kurulur?

Blogger üzerinden site kurmak çok basit.Eğer bu işlere yeni başlayan bir kişi iseniz sizlere karmaşık gelebilir.

İlk olarak yapmamız gereken şey isim belirlemek daha sonra alan adını yani tarayıcıda üst satıra yazıp girilecek adı girmek olarak daha sonrasında sitemizin nasıl görüneceğine karar veriyoruz.

Aslında şuan sitemiz bitti sıra geldi içerik,yazı ve sitemizi kendimize göre kişiselleştirmede!

Sitemize yazılar girmek için kayıt kısmından yeni yayın ekleye tıklıyoruz.Çıkan kısımda yazımızı giriyoruz. Bu kısım aynı world dosyası gibidir.Buraya yazı yazarken görsel de ekleyebiliriz.

Siteyi Kendimize Göre Nasıl Düzenleriz?

Bu işlem çok basittir. İlk olarak yan panelden yerleşime tıklıyoruz.Bu kısım sitemizin bir nevi sitemize şekil veriyoruz. Neyin nerede olduğuna karar veriyoruz. Bu kısımda ki eklemek istediğiniz şeylere Gadget denir. Diğer ismi de widget diyebiliriz. İstediğimiz şeyi ekleyebiliyoruz.

Avantajları Nelerdir?

  • Kullanımı kolay
  • Ücretsiz
  • Bir çok ücretsiz temaya sahip
  • Sitenizin hacklenme olasılığı çok düşüktür(mailiniz çalınmaz ise sorun yok)
  • Kolayca reklam ekleyebilirsiniz

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sitemize içerik sık sık girmeliyiz. Sitenize sürekli güncel olarak içerik girerseniz sitenize daha fazla ziyaretçi girer.Siteniz fazla büyümeden reklam koymak gelen ziyaretçileri de kaçırır.

Yorum yapın