Blogunuzu Sosyalleştirin Trafiğiniz Artsın!

Blogcular için önemli bir alan olan okuyucularının sayısını arttırma ve geniş bir alana hitap etme yada onlara daha fazla imkan sağlama bugün internetin neredeyse çoğunu içine alan daha doğrusu kullanıcıların neredeyse hepsi artık öyle yada böyle bir sosyal ağa üye olmuş durumda bu da blogcular veya internet site sahipleri için oldukça önemli bir trafik kaynağı olarak ortaya çıkıyor bu konuda oldukça fazla araç mevcut ve gittikçe sosyal platformların web sitelerinin içlerine daha fazla gömüleceği kesin gibi görülüyor bu amaçla sizlere bir kaç eklenti derledim aslında her eklentinin birden çok benzeri var o yüzden elimden geldiği kadar farklı amaçlara hizmet eden eklentileri bir araya getirmeye çalıştım sizin de paylaşmak istediğiniz eklentiler olursa yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

Eklentilerimizi wordpress etrafında topladık çünkü wordpress gibi oldukça basit kullanıma ve komple özellikleri sahip bir açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemini kullan blogçuların oranı oldukça fazla ekleyeceğimiz bu yeni özelliklerle blogumuzun daha da fazla sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.

Mingle

Sitenize facebook linkedin gibi benzer bir kaç özellik katar ziyaretçilerinize özel üyelik ve profillerini düzenleme birbirleri ile iletişim gibi komple bazı özellikleri kazandıran bir eklenti.

Gigliya

Sitenize giriş yapılması için üyelik gerektirmeden diğer platformlardan herhangi birisine (facebook, twitter, myspace, google, AOL) üye olan kişilerin otomatik olarak sizinde sitenize giriş yapabilmesini sağlayan bir eklenti. Kesinlikle tavsiye edebilirim aşağıda örnek bir giriş paneli esmi görebilirsiniz.

Ayrıca kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Simple Facebook Connect

Adından da anlayacağınız gibi sitenize giriş yapılması için facebook connect i kullanarak bu olanağı ziyaretçilerinize sağlayabilirsiniz sizleri bir sürü gereksiz kodlamadan kurtarıyor. Ayrıca sitenize bir kaç can alıcı özellik katıyor örneğin facebook yorum paylaş düğmesi gibi.

Socialite

Socialite facebook twitter gibi sitelerde içeriğinizi paylaşmak istediğiniz bu eklentinin size sağladığı en büyük yarar url leri kısaltmak ki istediğiniz herhangibi bir url kısaltma servisini kullanabilirsiniz hatta bunu sitenizde kullandığınız bookmarklara yönlendirebilrsiniz.

Giliya Toolbar

Her nekadar toolbar olarak meebo’yu tavsiye etsemde wordpressiniz için kullanması oldukça kolay ve bir kaç farklı özelliklerden dolayı gigliya toolbar’ı da tercih edebilirsiniz. Tabi engüzeli kendi toolbarınızı kendiniz yapmak ama yapamayanlar için oldukça güzel bir eklenti diyebilirim.

Sharethis

Bilindik basit bir paylaş menusu oluşturmak isteyenlere tavisye edebilirim farklı bir görünümü ve ortak bir paylaşım ortamı var güzel bir eklenti deneyebilirsiniz.

Tweetmeme

Oldukça basit ve kullanışlı bir buton yardımı ile yazılarınızı hem siz hemde ziyaretçileriniz çok kolay bir şekilde paylaşabilirler ayrıca tweetmeme de de paylaşılmasını sağlar ve sitenize ziyaretçi akını başlar

Sexybookmarks

Oldukça basit ve güzel bir sosyal paylaşma menusu sağlar size kullanımı ve kısıtlı özelleştirmeler mevcut

Sketch Bookmarks

Tasarımı farklı olduğu için eklemek istedim bu eklentiyi ki daha da özelleştirebilirsiniz oldukça güzel bir paylaşma eklentisi.

Sizinde tavsiye ettiğiniz bu tarz sosyalleştirme ve bu avantajlardan yararlanabilmemizi sağlayacak eklentiler var ise paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın