Botox Yaptırmak Zararlı Mı?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Yüzümüzde bulunan yüzlerce kasın kasılması ile zamana bağlı olarak hücre üretiminde meydana gelen azalmadan dolayı cildimiz korunmasını yitirir ve kırışıklıklara daha meyilli duruma gelebilir. Estetik açıdan hoş görülmeyen bu durum psikolojik olarak insanı derinden etkilemektedir. Estetik tedavi yöntemlerinden biri olan botox cilt için yaşlanma etkileri ve kırışıklık sorunlarını tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır. Kas gevşetici özelliği ile bilinen botilinium teksin bir bakteriden elde edilmiş kas tedavilerinde kullanılmakta olan bir ilaçtır.

Günümüzde botox denilen uygulama ile enjekte yolu ile cilde etki ederek kırışık ve sarkmaların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu konuda mutlaka estetik uzmanından destek alınması gerekir. Uzman olmayan kişilerin yaptığı işlemler sonrası olumsuz sonuçlar ile karşılayabilirsiniz. Bunun için bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir.

Botoks Uygulamasını Kimler Yapar?

Uzman hekimlerin yapması gereken botox bilmeyen kişiler tarafından yapılmaması gereken bir işlemdir. Bilir kişiler tarafından yapılmadığı taktirde ciltte ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 18 yaşını dolduran herkes bu uygulamadan yararlanabilir. İşlem sonrası cildinizde oluşan farklılığı görebilirsiniz.

Botox Kanser Yapar Mı?

Cilde toksin verilerek uygulanan işlemde sinirlerin işlevinin durması yönünden kanser hücresinin büyümesini de yavaşlattığı tespit edilmiştir.

Hamilelik Öncesi Botox

Hamilelikteki doğal hormonlardan cildiniz güzel ve parlak bir görünüme kavuşmaktadır. Botox uygulamasının hamilelikte kullanımı tam olarak belli olmasa da hamilelikte kan akışı daha fazladır. Botox uygulamasında kullanılan bakterinin beyne daha çabuk ulaşması ve etki etmesi zararlı olabilir ve fetüs üzerinde etki yapabildiğinden hamilelik döneminde yapılmaması daha uygun olur. Cildin içerisine uygulanan bu yöntem konusunda alanında uzman biri seçilmeli ve her aşamada size bilgi vermesi gerekir.

Botox Doğal Görünümü Etkiler Mi?

Uzman doktor tarafından yapılan uygulama doğal görünümünüzü bozmaz. Doktorun önerdiği dozların ayarlanması önem taşımaktadır.

Uygulama Etkileri ve Faydası Ne Zaman Görülür?

Genellikle en net şekilde etkisini 2 hafta içinde göstermektedir. 1 ay sonra en etkin olarak farkını görebilirsiniz. Kişiden kişiye etkisi değişen botox 4 ay etkili olabilmektedir. Doktorunuzun kontrolünde gerektiğinde uygulama tekrar doktorunuzun önereceği biçimde tekrar ettirilebilir.

Yorum yapın