Brake Hold (Frende Tutma) Sistemi Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Bu frenleme teknolojisi günümüz kullanıcıların daha rahat bir şekilde sürüş sağlaması için geliştirilmiş bir teknoloji olmaktadır. Brake Hold yani Türkçesi ile Frende tutma sistemi aracı durdurdunuz ve frende basılı tutmanız gereken bir durumla mı karşı karşıyasınız işte bu durumda sizi frene basılı tutmaktan kurtarmaktadır. Eğer ki sizde metropollerde yaşıyorsanız araç sürüş keyfi için gerekli olan bu sistemi edinmelisiniz.

Brake Hold (Frende Tutma) Sistemi Nasıl Çalışır ?

Tabi ki sistemin devreye girebilmesi için aracınızda bulunan frende tutma düğmesine basarak bunu sağlayabiliyorsunuz. Ancak bu özelliğin devreye girebilmesi için 3 adet özelliği sağlamanız gerekiyor. İlk aşamamız frende tutma düğmesine basmak. İkinci aşama olarak aracınız hareket halinde iken frene basmanız. Üçüncü ve son aşama olarak aracınızın en son 0km/s hıza inmesi ile birlikte gerçekleşmektedir.

Bu aşamaları geçtiğiniz taktirde aracınızdaki fren pedalına basmayı bıraktığınız takdirde aracınız fren yapmayı bırakmıyor. Daha sonra bu sistemden çıkmak isterseniz gaz pedalına basmanız bunun için yeterli olacaktır. Sistemin açık olup olmadığını panelinizdeki Brake Hold ikaz lambası yöntemi ile kontrol edebilmeniz mümkün.

Yoğun trafiklerde uzun süre fren gaz yapmamız gereken durumlarda özellikle bu sistem bizim yerimize bunu sağlandığından kullanıcılar olarak bizlere oldukça faydalı olmaktadır. Bu sayede trafik ışıklarında durmak olsun yoğun trafik ortamında olsun frene basmanıza gerek kalmamaktadır.

Yorum yapın