Brave Browser Nedir? Nasıl Çalışır?

Brave Browser, internet kullanıcıları için saydamlık sağlamayı ve kullanıcıların gördüğü reklamlardan para kazanmasını sağlayan Blokzincir (Blockchain) tabanlı bir internet tarayıcısıdır. Dijital reklamcılık konusunda herkesin şaşırdığı bir olay gerçekleştiren Brave internet tarayıcısı, son zamanlara oldukça yaygınlaşmayı başarmıştır.Bundan 5 yıl öncesinde (2015 yılında) kurulan Brave Software tarafından hayata geçirilen proje, hem kullanıcıyı hem de reklam vereni düşünür. İki tarafa da kazanç sağlayan Brave Browser, Mozilla Firefox kurucularından olan Brendan Eich tarafından düşünülmüş ve oluşturulmuştur.Brave, yazılım bakımından Google Chrome ile oldukça büyük benzerlik göstermektedir. Bu yüzden Brave internet tarayıcısını kullanmak isteyen kişiler, daha önce Google Chrome kullanıyorlar ise büyük bir zorluk yaşamazlar. Google Chrome’dan farklı olarak Brave, reklam konusuna da oldukça rahatlık sağlayacaktır.

Brave Browser Nedir?

“Ürün değilsin” mottosu ile yola çıkan Brave, kullanıcılarına hem gizlilik hem de güvenlik sağlayacağını söylüyor. Kullanıcıların araştırmalarına ve ilgi alanlarına yönelik reklamları karşılarına getirecek olan bu tarayıcı, reklam videolarını izleyen kullanıcılarına da Basic Attention Token ile ödeme sağlamaktadır.

Reklam veren kişi ve şirketlerin daha iyi bir kullanıcı kitlesine ulaştıran Brave, kullanıcılar için de reklam düzenlemesi yapmaktadır. Buna reklam düzenlenmesi içerisinde kullanıcının karşısına çıkabilen ve hiçbir şekilde istenmeyen reklamlar kullanıcıya sunulmayacaktır. Hatta reklamları izlemek isteyen kullanıcılarına da para kazandıracaktır.

Brave, internette gerçekleşen izlenme olayını ortadan kaldırıyor ve direkt kullanıcının gizliliğine ve güvenliğine önem gösteriyor. Diğer tarayıcılarda bu özellik için fazladan araçlar gerekse de Brave, bu özelliği kullanıcılarına hiçbir araç gerekmeden sunmaktadır.

Brave Browser Neden Tercih Edilmeli?

Brave, kullanıcılarına ve reklam verenlerine tanıdığı büyük imkanlar sayesinde kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam etmektedir. Açık kaynak kodlu olan bu internet tarayıcısı, Youtuber’ların da ilgi odağı olmuş durumdadır. Çünkü; Brave internet tarayıcısının sunduğu bir başka özellik, Youtuber’lara bağış yapabilme özelliğidir.

Youtube, Brave sayesinde sizlere reklamsız video izletecek ve istemediğiniz hiçbir Youtuber’a para kazandırmamanızı sağlayacaktır. Bu durum Youtube’un para kazanma ve kazandırma politikasına ters olduğunu için, Youtube bu duruma pek iyi bakmamaktadır.

Para kazanmak isteyen kullanıcıların hepsinin tercih etmek isteyeceği bir yöntem olan Brave, kullanıcılarına sağladığı avantajlarla birlikte 10 milyonu geçkin indirme sayısına sahiptir. Brave, dijital reklamcılığı değiştirmek istemiş ve önemli ölçüde değiştirmiştir. Kullanıcılara sadece kendi bünyesinde olan şirketlerin reklamlarını gösteren Brave Browser, üçüncü taraf reklamların kullanıcılarını rahatsız etmesini engellemektedir.Bütün bunlara ek olarak üçüncü taraf izleyici yazılımlarından da kullanıcılarını koruyor. Bu sayede hem izleyicilerin güvenliği hem gizliliğini sağlıyor. Üstüne bir de para kazanma özelliği olunca ileriki yıllarda vazgeçilmez tarayıcılardan biri olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda dijital reklamcılığında kurallarını değiştirecek gibi duruyor.

Brave Browser Nasıl Çalışır?

Brave internet tarayıcısı, kullanıcıya gidecek her türlü reklamı engeller. Sadece kendi bünyesinde bulunan reklamları kullanıcıya gösterir fakat kullanıcının ilgisini çekmek adına ve vakit kaybetmemek adına sürekli olarak kullanıcıyı takip etmektedir. Bu sayede kullanıcının isteğine göre reklam gösterir ve reklam verenlerin de memnun olmasını sağlar.İnternet tarayıcısı, kullanıcıya sunacağı reklamı ararken kullanıcının hangi tür reklamlarda ne kadar vakit geçirdiğini, ne kadar tıkladığını ve daha birçok şeyi göz önünde bulundurur. Kullanıcıdan toplanacak veriler için Blokzinciri kullanan Brave, verilerin güvenliği ve bozulması açısından hiçbir sıkıntı yaşamamaktadır.

Brave Browser İle Nasıl Para Kazanılır?

Brave internet tarayıcısı ile 4 farklı şekilde para kazanmak mümkündür. Bu para kazanma yollarını öğrenmek için yazımızın devamını okumanız gerekmektedir.

1-Reklam İzleyerek Para Kazanma

Google, yayın veren kişilerden ve firmalardan aldığı paranın %40’ını yayıncılara verirken %60’ını kendi için ayırmaktadır. Brave, bu durumu tamamıyla değiştirerek gelen paranın %70’ini yayıncılara ve %15’ini ise reklam izleyen kullanıcılarına veriyor. Bu durum sayesinde herkes rahatlıkla para kazanabiliyor.

Brave yöneticileri, bu internet tarayıcısını kullanan kişinin bir yılda 70 Dolar değerinde Basic Attention Token kazanabileceğini söylüyor. Her sonraki yılda bunun artacağını söyleyen yetkililer, 2020’li yıllarda bu paranın 225 Dolar’a kadar çıkacağını belirtiyor. Kullanım oranı, kullanıcı kitlesi artış gösterirse kazancın artacağı düşünülmektedir.

Brave internet tarayıcısında reklam izleme yoluyla nasıl para kazanılır? Kullanıcı, istediği zaman reklamsız bir şekilde internet tarayıcısı kullanabilir. Ayrıca isteğine bağlı olarak reklamları görüp izleyebilir ve bu durumdan para kazanabilir. Kullanıcı, her yıl izlediği kadar Basic Attention Token kazanabilmektedir. Bu yüzden ne kadar kazanmak istiyorsanız o kadar izlemeniz gerekecektir.

2-Yayıncı Olarak Para Kazanma

İnternet tarayıcılarında bulunan yayıncılar; Web site sahipleri ve Youtube’a içerik üreten insanlardır. Yayıncı olduktan sonra sitenizde veya videolarınızda reklam gösterimi olduğu sürece, Brave’nin yayıncılara verdiği gelirin %70’lik kısmından reklam gösterimi başına para alırsınız.

3-Bağış Alarak Para Kazanma

Brave internet tarayıcısı; Youtube’a içerik üretenlere, blog yazarlarına, web sitesi sahiplerine, Twich yayıncılarına, Wikipedia yazarlarına ve sosyal medya fenomenlerine bağış yapma özelliği tanımaktadır. Bağış yapmak için kullanılan para birimi ise Basic Attention Token’dir. Tek tık yaparak sevdiğiniz kişilere BAT bağışı yapmanız mümkündür.

4-Arkadaşlarını Davet Ederek Para Kazanma

Brave Browser tarayıcısı, kullanıcılarının diğer kullanıcıları referans koduyla davet etmesi sonucunda 5 Dolar değerinde BAT token vermektedir. Bu parayı alabilmek için, referans kodunuzu arkadaşınız veya başka biriyle paylaştıktan sonra o kişi sizin referans kodunuzla Brave kullanmaya başlarsa, size 5 Dolar değerinde BAT token verilecektir. Bu uygulamayı devam ettirmek veya yayından kaldırmak firmanın tekelindedir. Yeterli miktarda bat dağılıp istenilen kullanıcıya erişildiği zaman yayından kaldırılabilir.

Brave browser indirerek hemen kripto para kazanmaya başlamak istiyorsanız bağlantıya tıklayıp indirebilirsiniz. hemen brave indir!

Yorum yapın