Buldog Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze gelene kadar köpekler her daim dostumuz olmuştur. Özelliklerine göre köpekler farklı davranışlara sahiptirler. Davranışları ve görünüşlerine bakarak köpekleri incelediğimizde en çok ilgiyi buldog köpekleri çekiyor. Koruma içgüdüleri ile hareket eden buldog köpekler, dış görünüşlerinin aksine cana yakın ve sevecendir.

Buldog Köpeklerin Merak Edilen En Önemli Özellikleri Nelerdir?

  • Güvenilir ve cana yakın karaktere sahip.
  • Sevgi dolu özelliğinin yanı sıra koruma özelliği oldukça fazladır.
  • Koruma köpeği ve bekçi köpeği olarak tercih edilebilir.
  • Yabancı köpeklere karşı zaman zaman saldırgan olabiliyor.
  • Yabancı birini gördüğünde şüpheli yaklaşım içine girer ve bu koruma içgüdüsünden kaynaklanıyor.
  • Sevecen hareketleri ile sevimlik etrafa saçıyor.
  • Salyalı ve horlama özelliği vardır.
  • Saldırgan olduğunda tehlikeli sonuçlara sebep olabilir.

İri görünümü ile birlikte oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu köpekler zamanında İngilizler tarafından dövüşlerde tercih ediliyordu. Günümüzde koruma içgüdüsü nedeni ile bekçi ve koruma köpeği olarak tercih edilen buldog köpekler sahiplenme özelliğine sahiptir. Son yıllarda neşeli ve sevecen hareketleri nedeni ile birçok kişinin ilk tercih ettiği köpekler arasında yer almaktadır.

Karakter özellikleri bakımından diğer köpeklerin aksine asil ve güvenilir bir hava sunmaktadır. Kulak kısımları kıvrak ve içe kıvrık biçimde olan buldog köpek cinsleri, kuyruk kısmı kısa ve kıvrıktır.

Görünüme Aldanmayın, Aslında Çok Sevecen Bir Köpektir

Tehlike saçacak gibi bir görünüme sahip olan bu köpeklerin görünümlerine aldanmak doğru olmaz. Sevimli ve sevecen karakter özelliğine sahip bu köpekler küçük ve iri bir görünüme sahiptir. Çene yapıları oldukça güçlü olduğundan birçok kişi buldog köpeklerden çekinse de aslında çok uysal ve sıcak kanlı bir yapıya sahiptir.

Apartman hayatı içinde tercih edebileceğiniz en ideal köpekler arasında yerini alan buldog köpekleri, ılık iklimleri ya da soğuk bölgeleri tercih eder. Sıcak iklimlerde saldırgan bir yapıya sahip olabilecek olan bu köpekler daha çok serin ve soğuk bölgeleri sever. Bakımı oldukça kolay olan buldog köpeklerin en belirgin özelliği olarak koruma içgüdüsüne sahip olması ve sevecen olması geliyor.

Yorum yapın