Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Burun estetiğinde önemli olan hastanın burun yapısı ve cilt yapısı çok önemlidir. Kalın cilt ve ince cildin iyileşmesi farklıdır. Bazı hastalar alerjik yapılıdır, bunlarda morluk çok daha fazla olabilir. Hastanın kullandığı ilaçlar, ek bazı rahatsızlıklar ve burun estetiği konusunda önemlidir. Bunlar burun estetik ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinde çok önemlidir.

Kullanılan yeni burun estetik ameliyatı yöntemleri iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Çok küçük uçlu aletler ile bu ameliyatlar yapıldığı için morarma az olmakta ve iyileşme süresi hızlı olmaktadır. Ameliyat sonrasında uygulanan terapi maskesi de burun için ameliyat sonrasında şişlikleri ve morlukları azaltır. İki önemli konu daha vardır, ilki tampon kullanmamaktır. Tampon kullanılmayınca hem ameliyat sonrasında hasta rahat eder, hem de tamponun çıkarılmasında yapışıklık olmadığı için aşırı kanama olmaz.

Burun Estetiği dikiş yöntemi uygulanması ve burundan aşırı doku çıkarılmaması burunda gereksiz çökmelere engel olur ve iyileşmeyi çok daha hızlı hale getirir. Bu bilgilerin ışığında hastalar bir hafta süre ile termal alçı kullanır. Alçı alındıktan sonra 4-5 gün son derece şık burun bandı koyulur ve hastalar bu zamanda %80 oranında iyileşmiş olurlar.

Yorum yapın