Cam Masalı Mutfak Takımları

Cam masalar bugüne kadar neredeyse her eve girmiştir. Cam mutfak masası her dönem kullanılabilecek, uzun süredir en trendler arasına giremese de modası hiçbir zaman geçmeyecek ürünlerdendir.

Ahşap Masa Mı Cam Masa Mı?

Bu karşılaştırma elbette zevk ve renk meselesine geldiğinde sizin tercihinizle sonuçlanacaktır. Genel olarak iki ürünün de artı ve eksileri olsa da fikir vermesi açısından bir karşılaştırma yapmak faydalı olabilir.

  • İkisinin de fiyat- performans açısından her bütçeye uygun modelleri vardır.
  • Doğru malzeme seçiminde iki de uzun süre kullanılabilir.
  • Ahşap doğal dokusuyla ya da boyanarak kullanılabilir. Cam ürünlerde de desenli ya da yalın desensiz seçenekleri mevcuttur.
  • Camın çizilme ve ince malzemeden yapılmış ise kırılma ihtimali vardır. Markalı ürünler genel olarak damperli cam kullandığı için kırılması çok görülen bir sorun değildir. Ahşap da kolay çizilir. Özellikle kenarlarından deforme olabilir.
  • İki ürün de mutfak dekorasyonunuza hızlı uyum sağlar. Boyanabilir ya da farklı desenlerle kaplanabilir.

Yukarıda sayılanlar düşünüldüğünde, iki ürünün birbirine üstünlüğü ile ilgili yorum yapmak neredeyse imkansız. Mutfak dolaplarınız ahşap malzemelerden üretilmişse ahşap masa sandalye takımı mutfağınıza estetik bir hava katacaktır. Cam detayları bulunan dolaplarla kullanılan cam mutfak takımlar daha uyumlu bir alan yaratacaktır.

Cam Masa Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Avantajlarına rağmen, her üründe olduğu gibi cam malzemelerin kullanımında da dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır.

  • Cam çabuk çizilir. Çizilmesini önlemek için gerektiğinde bir örtü kullanabilirsiniz. Çizikler görüntü dışında sizi rahatsız etmiyorsa, desenli camlar kullanabilirsiniz.
  • İnce cam alırsanız kolayca kırılabilir. Bu nedenle malzemenin kalitesine önem vermelisiniz.
  • Köşelerinin sivri olmamasına dikkat edin. Evinizde çocuk ya da evcil hayvan varsa, yuvarlak masaları tercih edin.
  • Bardak ya da tencere izleri oluşmaması için altlıklar kullanın.
  • Cam leke ve parmak izi tutar. Temizlenmesi kolay olmakla birlikte, sık sık silmeniz gerekir. Lekeleri kurutmadan temizleyin. Temizlerken çizilmemesi için mikro fiber bez tercih edin.

Cam Masalı Mutfak Takımları İle Uyumlu Dekorasyon Fikirleri

Esasında camlı modeller her mutfak için uygundur. Camı direk uygulayabileceğiniz gibi isterseniz ahşap ya da metal malzeme üzerine cam malzeme yerleştirerek kullanabilirsiniz. Mutfak sandalyesi tercihi de kullanılan malzemeye göre yapılmalıdır. Örneğin ahşap üzerine cam kullanılıyorsa, ahşabın renginde sandalyeler tercih edilmeli. Yalın can kullanılıyorsa, metal ya da plastik sandalye seçenekleri değerlendirilmeli.

Cam masalı mutfaklarda, mutfak tezgahlarının da camla kaplanmış olması uyumlu bir hava yaratacaktır. Mutfak dolapları da içi göstermeyen cam detayları ile tasarlanabilir. Ayrıca, duvarlara seçilen malzemelerle uyumlu renklerde çerçevelerin asılması tamamlayıcı olur. Yer döşemesi için parkeler şık bir görünüm sağlar. Mermer veya benzeri bir malzeme kullanılıyorsa, üzerine yine mobilyalarla uyumlu ince bir kilim hoş bir ambiyans yaratabilir.

Yorum yapın