Canlı ve Parlak Cilt İçin Maske Tarifi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Canlı ve parlak cilde sahip olmak için cilt temizliğine önem verilmesi gerektiğini bilmeyen yoktur. Bir çok faktör cilt lekeleri ve yüzde oluşan kırışıklığa yol açabilir. Örnek verecek olursak güneş lekeleri veya yaş ilerlemesi sonucu oluşan cilt kırışıklıkları gibi daha bir çok neden cildin leke ve kırışmasına neden olabilir.

Cilt Lekeleri ve Kırışıklıklarını Önleyici Maske

Cilt bakımı ve cilt temizliğine önem verilmesi halinde sağlıklı cilde sahip olunabilir. Sivilce ve lekelerine de iyi geldiği gibi ayrıca göz çevresinde oluşan kırışıklıkları da önler. Bu yazımda sizlere daha sağlıklı, canlı ve parlak cilde sahip olmak için tarçın ve zeytinyağı ile yapacağımız cilt bakım maskesi tarifini paylaşıyorum.

Tarçın ve Zeytinyağı İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı

Bu malzemeleri bir kaba koyun sonra iyice karıştırın kullanmaya hazır hale gelecektir bu şekilde homojen bir karışım ortaya çıkar ve cilde uygulamaya başlayabiliriz.

Kullanışı ise yüze masaj yaparak yavaşça sürülür 15 dakika beklenir ve ılık suyla durulanarak temizlenir. Haftada bir kere düzenli olarak bu yöntemi uygulayınız.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları önleme etkisi vardır fakat göze kaçmaması gerekir göz hassas olduğu için zararı olabilir. Bu maske parlak ve canlı cilde sahip olmanıza ayrıca göz altında ve yüzde oluşan kırışıkların önlenmesini sağlayacaktır.

Yorum yapın