Çarpıntı Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kimi zaman sol tarafımızda çarpıntı hissederiz bu çarpıntılar bazen ciddi kalp hastalıklarının belirtisi olabilir devamlı ve sürekli çarpıntı hissediyorsanız kesinlikle doktora muayene olmalısınız.

Her çarpıntı kalp hastalıklarının belirtisi de olmaya bilir bir çok neden den kaynaklanabilir. Burada dikkat etmemiz gerekenler sık sık çarpıntılarla karşılaşıyorsak muayene olmamız şart neden kaynaklandığını öğrenirsek kafamızdaki soru işaretleri de kalkmış olur.

Tıp dilinde palpitasyon denilen çarpıntının nedenleri çeşitlidir. Bir kalp hastalığı söz konusu değilse; fazla sigara içmek, alkol, yorgunluk, sinirlenmek, kansızlık, hazımsızlık, çay, kahve veya zehirlenmelerden kaynaklanabilir.

Başlıca nedenleri bunlardır rahatlamak istiyorsak doktora gitmekten kaçınmayacağız her çarpıntı kalp hastalıklarının belirtisi değildir fakat neden kaynaklandığını da öğrenmemiz gerekir aksi taktirde kafamızdaki soru işareti biz yer bitirir.

Yorum yapın