Çelik Kapı ve Güvenlik

İnsanların evlerinde ve işyerlerinde güvenli bir şekilde oturması ve aklı kalmayacak şekilde bir yere gidebilmesi için en önemli hususlardan bir tanesi de sağlam ve dayanıklı bir kapıya sahip olmalıdır. Eve veya işyerlerine girmenin yolu kapıdan geçer. Bu noktada evin veya işyerinin kapısının sağlam ve dayanıklı olması eve veya işyerine hırsızın veya başka kimselerin girmesini engelleyecektir.

Bunun yanında kapı bir eve veya herhangi başka bir yere girerken ilk izlenimin edinildiği yerdir. Çelik kapılar bu noktada hem kişilerin güvenli bir şekilde yaşamalarını sağlayacak hem de şık bir görünüm kazandıracaktır. Çelik kapı sac ve çelik lamalarla desteklenerek çok iyi bir şekilde güçlendirilmektedir. Bu şekilde üretilen çelik kapıların dışarıdan zorlama ile açılması neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Çelik kapı alınırken çok dikkatli olunmalıdır.

Çünkü bu noktada kötü niyetli üretimler maalesef bulunmaktadır. Çelik kapıda doğru imalat doğru ölçüm ve montaj çok önemli hususlardır. Çelik kapıya çelik zırhı uygulaması mutlaka yapılmış olmalıdır. Çelik kapının kasası duvara en iyi şekilde monte edilmelidir. Çelik kapının güvenli ve sağlam olabilmesi için mil yuvasının en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olması gerekmektedir.

Bu şekilde yuvanın tamamen çelik ile yapılmış olması kapınızı çok güvenli kılacaktır. Çelik kapınızın sağlamlığı yanında şık olmasına da özen gösterin. Sağlamlığı ve şıklığı bir arada bulundurun.

Yorum yapın