Cep Büyüklüğünde Akıllı Projektör!

Her gün artan akıllı ürünler arasına akıllı projektör Odin’de katıldı. Herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan kendi işlemcisi, belleği ile çalışabilen Odin, oldukça sağlam özellikleri ile piyasaya giriş için hazırlanıyor.

2GB Ram 16 GB bellek boyutuna sahip akıllı projektörde 4 çekirdekli 1,6 GHz ARM Cortex A9 işlemci ve Android 4.4 işletim sürümü bulunuyor. Herhangi bir duvara veya perdeye yansıtma yapabilen Odin’in 4 Watt gücünde dahili hoparlörü de bulunmakta. 771 gram ağırlığında ve 15,2 x 10,8 x 4,6 cm boyutlarındaki Odin, Bluetooth 4.0, 802.11b/g/n Wi-Fi, HDMI, iki adet USB ve kulaklık girişi gibi bağlantı çıkışlarını üzerinde barındırıyor.

250 inç boyutuna kadar çıkabilen görüntü yansıtma oranı 1000:1 kontrast değerinde sunulmuş, günümüzde ise böyle bir cihazı her yerde kullanmak mümkün. Oldukça küçük boyutlarda olduğu için hem gündelik yaşantınızda filmler izleyebilir, hem de iş hayatınızda sunumlar yaparken kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik herhangi ek bir şeye gerek duymadan bunları gerçekleştirmek mümkün, 16GB hafızası ile dosyalarınızı Odin’e atabilir, hafızanın yetersiz kaldığı durumlarda Dropbox veya SkyDrive kullanabilirsiniz. Cihazın özellikleri arasında Dropbox veya SkyDrive’dan yürütme özelliği de bulunuyor.

Indiegogo‘da tanıtılan ve 233 bin dolar fon toplayan akıllı projektör, herhangi bir aksaklık çıkmadığı taktirde Aralık ayında dağıtım için hazırlanmakta, cihaz için şimdiden bir fiyat belirlenmiş, 845$’dan dağıtıma başlanacak. Türkiye satış tarihi bilinmemekte fakat ürün ülkemize 2015 yılında giriş yapabilir, ilk olarak Teknosa üzerinden satışa sunulacaktır.

Yorum yapın