Cep Telefonlarınız İçin En İyi Tarayıcı: Opera Mini ve Opera Mobile

Eğer cep telefonunuzla sıklıkla interneti kullananlardansanız, en büyük sıkıntılarınızdan biri internet tarayıcınızın yavaş olmasıdır. Web’de hızınızı arttırmak istiyorsanız size tavsiyemiz Opera Mini yada Opera Mobile kullanmanız. Cep telefonunuz yada tablet PC niz için hızlı bir şekilde internet te sörf yapma imkanı sunan Opera, görüntüleme hızı ve etkili kontrolleri ile diğer tarayıcılardan bir kaç adım önde gitmektedir.

Eğer mobil cihazınızda da bilgisayarınızın kolaylığında gezinmek isterseniz, bu olanağı size Opera mutlaka sağlayacaktır. Opera, mobil telefonlar için iki farklı tarayıcı sistemine sahiptir. Opera Mobile ve Opera Mini.

Peki Opera Mini ve Opera Mobile Arasındaki Fark Nedir?

Opera Mini, siz bir web sitesi üzerinden bir bilgiye ulaşmak istediğinizde o veri size ulaşmadan önce Opera’nın gelişmiş sunucu sıkıştırma teknolojisi(Opera’s advanced server compression technology) kullanılarak size sıkıştırılmış veri gönderilir. Yani bu ne demek ? Bu şu demek. İnternette gezinirken telefonunuza inen veriler daha az boyutta olacaktır. Bu sayede internet için daha az ücret ödeyeceksiniz.

Opera Mobile ise internete doğrudan bağlanmanızı sağlar.

Peki Bunlardan Hangisi Benim İçin İdealdir?

Eğer Wi-Fi veya sınırsız kablosuz nete sahip iseniz size yüksek tarama deneyimine sahip olan Opera Mobile öneririz. Eğer megabayt başına ödemeli ücretli bağlantı kullanıyorsanız tavsiyemiz tabi ki daha hızlı ve sıkıştırılmış veri sağlayan Opera Minidir.

Yani uzun lafın kısası eğer Wi-Fi kullanıyorsanız Opera Mobile, hareket halindeyseniz Opera Mini.

Yorum yapın