Cep Telefonunuzda Resim Düzenleyin

Symbian işletim sistemine sahip akıllı cep telefonunuzda istediğiniz resmi düzenlemek ve küçük araçlar yardımı ile resimlerin üzerinde değişiklikler yapabilecekniz bir program istermisiniz? İşte bu programın adı Image Designer.

Symbian’lı mobil cihazlar, üçüncü şahıs yazılımların da gücüyle bilgisayarlara en yakın performansı veriyor. Hiç şüphesiz Python’un S60 kütüphanesi ile geliştirilen uygulamalar bu hususta çok önemli paya sahip. Image Designer da Python ile geliştirilen bir uygulama.

Image Designer, GIMP takımı tarafndan desteklenen ve geliştirilmesinde katkıda bulunulan bir yazılım.

Çok fonksiyonlu araçlar ile resimler üzerinde, düzenlemeler yapabileceğiniz, hatta efektler verebileceğiniz yazılım Python tabanlı olmasının da avantajıyla son derece hızlı çalışıyor.

Özellikler
Image Designer ile dilediğiniz piksellerde yeni çalışma sayfaları açabildiğiniz gibi mevcut resimleri de açarak üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz. Temel kes, kopyala, yapıştır işlemlerine imkan tanıyan uygulama resimleri büyütme, küçültme, renk kanallarını ayarlama, piksel olarak seçim ve yeniden boyutlandırma gibi gelişmiş özelliklere de imkan tanıyor.

Uygulama şu anda çıkış formatı olarak sadece PNG ve JPEG destekliyor.
Ayrıca Image Designer, resimlerin üzerinde kalem, fırça gibi araçlar kullanabilme, yazı ekleme ve yazıları eklerken yazı tipi (Symbian fontları ve uygulama ile gelen 3 farklı font) ve özelliklerini belirleme, resimleri blur, siyah&beyaz, sephia, doku seçimi gibi efektler verme gibi işlemlere de olanak tanıyor.
Kısa yollarla son derece kolay bir çalışma ortamına imkan tanıyan uygulama, Python 1.4.5 ve üzeri ile çalışıyor. Uygulamayı C dizinine (telefon hafızası) kurulmadığı takdirde hata mesajı alıyorsunuz.

Yorum yapın