Cep Telefonuyla Çok Konuşmak Zararlı Mı?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Cep Telefonuyla Uzun Konuşanlar Dikkat!

Eskiden cep telefonu günümüzdeki kadar yaygın değildi sağlık sorunları da bu kadar üst seviyede değildi. Teknoloji hayatı kolaylaştırsa da bir takım zararları da ortada telefonla uzaklardaki sevdiklerimize bir tıkla gerek sesli gerekse görüntülü görüşmekteyiz bize sevdiklerimizle hasret giderme imkanı sağlamakta fakat cep telefonlarıyla aşırı konuşmak sağlık açısından pekte sağlıklı değil.

Radyasyon yaydığı için beyinde tümör oluşumunu hızlandırdığı uzmanlar tarafından söylenmekte başka hastalıklara da yol açmakta. Birde işi gereği cep telefonuyla sürekli konuşmak zorunda kalan kişiler var bu kişilerde konuşma yaparken kulaklık kullanılması tavsiye edilmekte. Eğer kulaklık yok ise telefonu kulağa uzak tutarak konuşulması tavsiyeler arasında.

Sağlık her şeyden önemli bu bilinci kaybetmememiz gerekli ne olacak bana bir şey olmaz düşüncesi her zaman yanlış çıkmıştır çünkü insan oğlunun geninde var başına bir şey gelmeden eyvah demez başına bir şey geldiğinde de keşke yapmasaydım diye pişmanlık duygusu ön plana çıkar. Kesinlikle cep telefonuyla uzun konuşmak zararlıdır konuşmalarımızı çok uzun tutmamalıyız. Bende bu yazım da keşke demeden bazı önlem alınması gerektiğini siz değerli okuyucularıma belirtmek istedim saygılarımla.

Yorum yapın