Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakım Teknikleri Nelerdir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Cilt bakımı yaparken ilk kriter cildin yaşı veya görüntüsü değil, cildin kapasitesinin bilinmesidir. Her cildin bir fizyolojik işleyiş kapasitesi vardır. Cildin diriliğini tutan faktörler, lifler ve bağ dokusu altındaki yağ dokusudur. Her cildin formu vardır, dışarıdan bir örtü gibi gözükür fakat altından onu destekleyen dokular ve kaslar vardır.

Yüz bölgesi ve yüz bakımı kriter alındığı zaman o kas yapısı mimikler yüzünden çok incedir. Kas vücut gibi çalıştırılamaz çünkü cilt bakımı kas çalıştırmaya müsait değildir fakat yine de yağ dokusu korunmalıdır. Herkes bu konuda hemfikirdir. Yüzün orta bölgesindeki yağ dokusu ve bağ dokusu korunması gerekir.

Orta yüz bakımı seanslarında yanak bölgesine tedavi yapılır. Cilt bakımı teknikleri yapılmasındaki hedef yüze belirli bir şekil vermektir. Yüzün üst kısmında mine kaslarıyla ilgili yapılacak işlemler vardır. Yüzün orta kısmında da volume ile ilgili yapılacak işlemler vardır. Cilt bakımı yaş itibariyle her kadın için gereklidir. Çünkü zamanla cilt yaşlanır, sertleşir ve sarkar. Bu gibi durumlarda bayanlar cilt bakımı yöntemlerine başvurur.

Yorum yapın