Çin Fırıncılık ve Pastanecilik Sektörü

Çin fırıncılık ve pastanecilik sektörü 2008 – 2009 yılları arasında krize rağmen büyük gelişme göstermiştir. Çin fırıncılık ve pastahanecilik sektörünün 2012 yılına kadar büyük gelişme göstermesi bekleniyor.

Çin Fırıncılık ve Pastanecilik Sektörü Gelişiyor

Dünya’da fırıncılık ve pastanecilik sektöründe en hızlı gelişen ülkelerin başında Çin geliyor. Çin’i sırasıyla; Hindistan, Endonezya, Güney Afrika, Rusya, Sudi Arabistan, Kolombiya, Şili, Meksika ve Brezilya izliyor. Dünya’da fırıncılık ve pastanecilik sektöründe gelişen ülkelerin tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yeşil Çaylı Ekmek Yaptılar

Çin’de satılan ekmek çeşitlerine göre Çinlilerin en çok tercih ettiği ekmek yumuşak, kepekli sandviç ekmeği. Meyve aramolı ekmeklerin bulunduğu pazarda, yeşil çaylı ekmek de mevcut. Çin’de pastahane tarzı yerlerde şekerli hamur işleri ağırlığını gösteriyor. Çin’deki pastanelerde Fransız tarzı unlu mamuller en yaygın ve tercih edilenleri oluyor. Çin’de birçok yabancı firmada da bu alanda faaliyet gösteriyor.

Hasret Çekenlere Türk Ekmeği

Türkiye’de yediğimiz tekli odun ekmeği de burada Fransız ekmeği diye, iyi bir ambalaj ile 10 RMB’ye (2.2 TL) satılıyor. Shanghay’da Türk ekmeğine hasret çekenlere ve özleyenler “Boulangerie Française” de mis gibi Türk ekmeğini bulabilirsiniz. Boulangerie Française, Xujiahui’de Metro City’nin alt katında yeni açıldı, başka yerlerde de varsa altta yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın