Çindeki Firmalardan Ay Çörekli Kutlama

Çinlilerin “Zhong Qiu Jie” ismini verdikleri bu bayramda, Çinliler “Yue bing” (Ay Çöreği) yerler. Çin’de bulunan birçok firma bu bayram için özel kampanyalar ve kutlamalar yapıyorlar. Çin’deki firmaların bu bayrama özel yaptıkları kampanyalardan bahsedeceğim.

Çinliler, artık öğretmenlere, devlet görevlilerine hediye verirken, hediyeyi değil hediyeyi alabileceğiniz çekler veriyorlar. Bu çekleri ilgili markete, dükkana verdiğiniz zaman, onlarda size karşılığında hediye paketinizi veriyorlar. Kimse öğretmene, devlet görevlisini yada arkadaşınıza verilen hediyeyi görmüyor, bu sayede karşınızdakini zor duruma düşürmeden hediyesini vermiş oluyorsunuz.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra gelelim bu bayram için özel kutlamalara, bizim şirkete de çalıştığımız birçok şirketten ihtişamlı paketler ile bir çok Ay çöreği geliyor. Çinlilerin bu bayramı yaklaşırken bizde şirket içinde bir kutlama yapacağız. Starbucks, Höagen-Dazy gibi büyük markalarında aralarında olduğu birçok pastane zinciri Ay çöreği için özel hediye kutuları hazırlamışlar.

Benim evime hediye gönderenlerden başlamak gerekirse, ilk hediyemi Höagen-Dazy yolladı. Höagen-Dazy dondurmadan Ay çöreği yaparak Ay çöreğinde bir inovasyona imza attı ve Çinlilerin beğenisini kazandı. Höagen-Dazy nin paketinde iki külahta dondurma, iki kapta dondurma ve bir dondurmadan Ay çöreği bulunuyor, dondurmalar erimesin diye verdikleri özel çantada mükemmel.

Höagen-Dazy den sonra, Çin’de geniş ağa sahip olan Chiristine pastanelerinden Ay çöreği geldi, güzel bir kutu içerisinde farklı tatlarda 6 adet Ay çöreği bulunuyor. Bana gelen bir başka hediye ise Starbucks tarafından, Starbucks ise bir kahve ve üç adet özel Ay çöreği sunuyor müşterilerine.

Yorum yapın