Clean Master İncelemesi

Sanal ortamda en büyük sıkıntılar cihazların yavaşlamasından meydana geliyor. Bir cihazın yavaş çalışmasına sebebiyet veren en büyük şey teknik donanımdır. Eğer cihazımızın donanımı iyi ise diğer bir konu olan yazılıma bakmak gerekir. Eğer uzun süredir akıllı telefonumuza recovery işlemi yapmadıysak yavaşlamalar olabilir. Bunun sebebi bazen virüslü dosyalar bazense kullandığımız ve daha önceden kullanıp sildiğimiz uygulamaların eklentilerinin hâlâ cihazımızda mevcut olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Eğer iyi bir akıllı telefona sahipsek Clean Master uygulamasının virüs temizleme özelliğine gerek duymayabiliriz. Fakat her ne kadar virüs için yazılmış bir uygulama olsa da amaçlarından biri de pil ömrünü uzatmak olduğunu da bilmemiz gerekir.

Sürekli akıllı telefonumuz donmalar yaşıyor ve kronik bir problem olan biri aradığında telefonu açmış olduğunuz halde zil sesi kesilmiyorsa Clean Master uygulamasına ihtiyacımız var demektir. Bu uygulamayı birkaç başlık altında incelemek istersek ilk olarak pil kullanımından başlamalıyız.

Telefonunuzu kullanmazken arka planda çalışan bazı uygulamalar vardır. Bunlardan biri veri iletimidir. Clean Master sayesinde tuş kilidi kapandıktan beş dakika sonra veri iletimi otomatik olarak kapatır. Bu da bize daha fazla bir pil kullanım süresi sağlar. Sadece bununla da kalmayıp diğer uygulamalarımızı da kapatarak daha az uygulama ile en iyi performansı yakalamamızı amaçlar.

Clean Master uygulamasının diğer bir görevi ramda boşluk yaratmaya çalışması. Bu da bizim kullandığımız bazı uygulamalara yer açacağından dolayı daha rahat bir kullanım sunuyor. Tabii kasma ve donma olayların sona ermesinden bahsetmiyorum bile. Her ne kadar iyi bir yazılım olsa da eski bir akıllı telefona sahipsek çok büyük işlere de yaramamakta aslında. Bunun sebebi ise kullandığımız uygulamaların gün geçtikçe ram üzerinde kapladığı yerin büyümesi diyebiliriz. Bu yüzden eğer iyi bir kullanım istiyorsak Clean Master bir seçenektir fakat donanımımız yetmiyorsa bu uygulamada pek fazla işe yaramaz.

Denemeden ise nasıl bir performans ile karşı karşıya kalacağımızı göremeyiz.

Yorum yapın