Clubhouse Nedir? Clubhouse Davetiyesi Nasıl Bulunur?

Clubhouse Nedir? sorusu özellikle bir haftadır sosyal medyanın gündemini meşgul etmektedir. Clubhouse, yoğunlukla kullanılan diğer sosyal medya uygulamalarına nazaran davetiye ile üyelik alan bir platformdur. Ayrıca şimdilik sadece İOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılmaktadır.

Clubhouse Nedir?

CLUBHOUSE, 2020 yılında Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilen ve App Store’da yayınlanan bir sosyal ağ platformudur. Bu uygulama, kullanıcılarına çeşitli sohbet odaları vasıtasıyla sesli sohbet ve etkileşim imkanı sunmaktadır. İnstagram, Twitter, Facebook gibi uygulamalardan farklı olarak Clubhouse’da video ve fotoğraf paylaşımı yapılmamaktadır. Ayrıca sohbet odalarında söz alınabilmesi için yönetici onayı şartı aranmaktadır.

Yayınlandığı tarihten itibaren yoğun kullanıcı ilgisi çeken uygulamanın 21 Ocak 2021 tarihinde bir milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığı gözlenmiştir.

Clubstore uygulaması, hali hazırda davetiye sistemi ile üyelik almaktadır. Üye olmak için davet linki bulamayan kullanıcılar ise “bekleme listesi” sisteminde onay beklemektedir.

Clubhouse Davetiyesi Nasıl Bulunur?

Sorusu internet kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde sorulmaktadır. Çünkü bu uygulama Twitter’da gündem olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Çeşitli forum sitelerinde ve Türkiye’nin en çok üyesi olan sözlüğü Ekşi Sözlük’te açılan başlıklarda Clubhouse uygulamasına üye olan kullanıcılar tarafından davet linki dağıtılmaktadır. Ancak bazı üyeler bu davetiye linki için astronomik ücretler istemektedir. Bu yazının okuyucularını böylesi kişilere karşı dikkatli olması yönünde uyararak insanlık vazifemi yerine getirmek istiyorum. Lütfen “clubhouse davet linki” vermek için sizden ücret talep eden kimseye itibar etmeyin.

Clubhouse uygulamasına davet linki olmadan, telefon numarasıyla kayıt olmak da mümkündür. Ancak bu yöntemde “bekleme sırası” sistemi bulunmaktadır. Üyeliğin onaylanması uzun zaman alabilmektedir. Davet linki istismarını düşündüğümüzde, başınızın ağrımaması için beklemenin daha iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum.

Clubhouse Android Telefonlarda Var Mı?

Clubhouse, hali hazırda sadece İOS platformunda bulunmaktadır. Ancak uygulama geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre, söz konusu uygulamanın yakın zamanda Android platformuna gelmesi beklenmektedir.

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılmaktadır?

Clubhouse, moderatör ve dinleyici olarak iki şekilde kullanılmaktadır. İlgi alanları işaretlemesi yapılarak yeni oda kurulması ve var olan bir odaya dinleyici olarak girilmesi mümkündür. Odadaki moderatörün sohbetine dahil olmak istenildiğinde, oda ekranının sağ alt kısmında bulunan el kaldırma düğmesine basılarak izin verilmesi durumunda sohbete dahil olunmaktadır.

Yorum yapın